Strona głównaEsportMarcin ‘Jankos’ Jankowski coraz bliżej G2 Esports

Marcin ‘Jankos’ Jankowski coraz bliżej G2 Esports

G2 Esports finalizuje rozmowy z najlepszym polskim graczem League of Legends, czyli Marcinem ‘Jankosem’ Jankowskim. Nasz jungler ma dołączyć do drużyny w przyszłym tygodniu.

Marcin ‘Jankos’ Jankowski to bez wątpienia najlepszy polski gracz League of Legends. Nie tylko występował w finałach Worldsów (chociaż akurat nie w tym roku), to regularnie dostaje się też do meczu All-Stars (głównie dzięki polskim kibicom). Od grudnia 2015 roku Jankos reprezentował barwy H2K, ale 20. listopada tego roku jego kontrakt przestał obowiązywać. Nie został przedłużony, a to oznacza, że nasz rodak może szukać nowej drużyny.

Najbliżej porozumienia z Jankosem jest G2 Esports, które podobno już finalizuje rozmowy z polskim junglerem. Okazuje się jednak, że wciąż w tych rozmowach może przeszkodzić była organizacja naszego rodaka, czyli H2K. Drużyna zapewniła sobie prawo do tzw. „pierwszego odrzucenia”. Co to oznacza? Jeśli G2 Esports złoży Polakowi ofertę, to H2K ma prawo zaproponować identyczne warunki i wtedy Jankos musi wrócić do poprzedniej organizacji. Plotka głosi, że G2 zdecydowało się zapłacić sporą sumę, aby H2K zrezygnowało z tego zapisu, ale nie wiemy czy propozycja została przyjęta.

Jeśli Marcin ‘Jankos’ Jankowski dołączyłby do G2 Esports, to w drużynie występowałby razem z takimi zawodnikami jak:

  • Martin ‘Wunder’ Hansen,
  • Petter ‘Hjarnan’ Freyschuss,
  • Kim ‘Wadid’ Bae-in,
  • Luka ‘PerkZ’ Perkovic.

G2 Esports jest jedną z najlepszych europejskich drużyn League of Legends. W swojej historii zdobyła cztery tytuły Starego Kontynentu, zawsze z PerkZem w składzie. Najwyraźniej po raz kolejny drużyna ma być budowana wokół tego zawodnika. Jak na razie G2 Esports i H2K odmówiły komentarza w sprawie transferu Jankosa.

Źródło: ESPN

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię