Strona głównaWiadomościEVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent - cicha karta dla...

EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent – cicha karta dla wymagających

Firma EVGA zaprezentowała nową kartę graficzną z układem GeForce GTX 1070 Ti. Model otrzymał nazwę FTW Ultra Silent, co sugeruje, że powinien być szczególnie cichy.

Jak producentowi udało się osiągnąć stan Ultra Silent? Głównie poprzez zastosowanie 3-slotowej konstrukcji, w której znaleźć można sporych rozmiarów system chłodzenia. Uruchamia się on dużo później niż w większości kart. EVGA zapewnia, że wentylatory nie ruszą nawet pod obciążeniem. Konieczne jest uzyskanie konkretnej, wysokiej temperatury, aby karta zaczęła szumieć w obudowie. Szkoda, że producent nie pochwalił się konkretnymi wartościami, bowiem zostają nam same zapewnienia.

Jeśli chodzi o samą specyfikację, to karta ma referencyjne taktowania, które wynoszą odpowiednio 1607 MHz dla GPU w trybie bazowym, 1683 MHz w trybie Boost oraz 8 GHz dla pamięci GDDR5 (efektywnie). Nic nie wiadomo na temat oprogramowania, które miałoby zwiększać możliwości karty. EVGA GeForce GTX 1070 Ti FTW Ultra Silent czerpie energię z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Urządzenie wyposażone jest w trzy wyjścia DisplayPort oraz po jednym HDMI i DVI. Cena w oficjalnym sklepie producenta to 499 dolarów.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię