Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMario 64: powstaje nieoficjalny port na PC

Mario 64: powstaje nieoficjalny port na PC

W zeszłym miesiącu pojawiła się pierwsza wersja fanowskiego portu Mario 64 na PC. Od tej pory trwają prace nad jej upiększeniem – a efekty są naprawdę imponujące.

Mario 64 na PC to dzieło fanów, którzy w zeszłym roku dostali w swoje ręce kod gry. Kiedy tylko kod stał się publicznie dostępny, Nintendo zaczęło namierzać strony, które go udostępniały. To jednak nie powstrzymało prac nad portem. 

W ostatni weekend oficjalne konto na Youtube projektu zaprezentowało nowe video, pokazujące mnóstwo nowych usprawnień. Film, zatytułowany “Mario 64 HD”, zawiera między innymi zaktualizowane tekstury, a nawet nowe wąsy Mario, dzięki którym wygląda podobnie jak w nowym Mario Odyssey. Zaktualizowany model wąsatego hydraulika wyszedł spod ręki Armando Arredondo.

Zobacz: Nintendo właśnie zapowiedziało powrót Paper Mario

Inny twórca, CrashCrew, pracował w tym czasie nad generalnym polepszeniem grafiki w grze z wykorzystaniem AI oraz upscalingu. Dzięki temu wszystkie elementy są w wysokiej rozdzielczości i mają więcej detali. To pierwsze podejście do grafiki HD w w tej grze na taką skalę.

Zobacz: Film The Super Mario – produkcji animacji nie przeszkadza kwarantanna

Mario 64 w ogóle nie może narzekać na brak modów. Niektóre uaktywniają kody do gry, inne usuwają limity rysowania grafiki, jeszcze inne chcą przenieść grę do 4K w 60 klatkach. A tymczasem ponoć nawet samo Nintendo planuje remaster gry z okazji 35 rocznicy “urodzin” Mario.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię