Strona głównaKonsolePlayStation 5: Z angielskich stron znika informacja o premierze w święta

PlayStation 5: Z angielskich stron znika informacja o premierze w święta

Jeszcze chwilę temu miało być pięknie. Premiera PlayStation 5 miała nastąpić w tegoroczne święta, a pokaz gier – w tym tygodniu. Wczoraj odwołano to drugiej, a dzisiaj – z oficjalnej strony konsoli zniknęła data premiery.

Ewidentnie coś bardzo dziwnego dzieje się w obozie Sony. Bardzo oszczędnie dawkowane informacje, brak pokazu konsoli jako takiej, tylko kilka tytułów startowych, z których widzieliśmy urywki… Do tego niezbyt udane konferencje i informacje jakoby wszystko miało się i tak sprzedać “samo”. Jednak w ostatnich tygodniach wydawało się, że Japończycy nabierają rozpędu, a nadchodzące tygodnie zwiastują zalew nowych informacji, zarówno o grach jak i samej konsoli. A teraz wszystko znowu zaczyna się zatrzymywać.

O ile wczorajszy komunikat o rezygnacji z pokazu gier można zrozumieć – choć bardziej chodzi tu o zwykły marketing, niż krystalicznie czyste intencje korporacji – o tyle usunięcie daty premiery konsoli z jej anglojęzycznych stron robi się już naprawdę podejrzane. Poniżej możecie zobaczyć porównanie screenów ze starej i nowej wersji strony.

PS5 data premiery 1

PS5 data premiery 2Czy to tylko zwykły błąd strony, czy celowe działanie, spowodowane problemami z produkcją PlayStation 5? Będziemy uważnie obserwować sytuację.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię