Strona główna Gry Aktualności Marvel i Riot Games łączą siły. Efekty poznamy już w maju 2019...

Marvel i Riot Games łączą siły. Efekty poznamy już w maju 2019 roku

- Reklama -

Marvel i Riot Games to dwie marki, których nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi kultury i gier. Co się stanie, gdy połączą siły? O tym przekonamy się już w maju 2019 roku, bo właśnie wtedy zostanie wydany pierwszy komiks w świecie League of Legends.

Informacja została potwierdzona oficjalnie zarówno przez Marvela, jak i samo Riot Games. Pierwszy komiks pt. „League of Legends: Ashe Warmother” trafi do sprzedaży w maju 2019 roku. Będzie to pełnoprawna nowela obrazkowa w świecie popularnej gry. Komiks opowie tzw. origin story jednej z bardziej znanych bohaterek LoL-a – Ashe. Dowiemy się, jak stała się ona liderem swojego ludu i jak poradziła sobie z fanatycznymi oczekiwaniami własnej matki.

Zobacz także: Mistrzostwa Świata League of Legends powracają do Europy. Znamy kolejne 3 lokalizacje finałów

Komiks zostanie stworzony przez Odina Shafera z Riot Games, który będzie odpowiadał za całą historię oraz Ninę Vakuevę, która zajmie się rysunkami. Warto w tym miejscu nadmienić, że Vakueva była nominowana do prestiżowej w świecie komiksów nagrody Russ Manning Award w kategorii odkrycia roku. Zespół autorów dopełni Cardinal Rae.

– Wielu fanów uniwersum Marvela i komiksów dzieli zainteresowanie i pasję do opowieści ze społecznością graczy. League of Legends jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w świecie gier i ze swoim unikalnym światem i wciąż poszerzającym się zestawem bogatych bohaterów jest idealny jako temat na komiksy. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Riot Games i tym, że możemy pomóc stworzyć uniwersum League of Legends dla wszystkich fanów i graczy na całym świecie – powiedział C.B. Cebulsk, redaktor naczelny Marvela.

W wersji papierowej komiks zadebiutuje w maju 2019 roku, ale pierwsza część historii trafi do wersji cyfrowej już 19 grudnia tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE