Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMarvel's Avengers - co wiemy po pierwszym, długim pokazie gameplay?

Marvel’s Avengers – co wiemy po pierwszym, długim pokazie gameplay?

Dzisiaj mogliśmy zobaczyć obszerny pokaz zawartości nowej gry o superbohaterach – Marvel’s Avengers. Poznaliśmy głównego przeciwnika oraz detale rozgrywki.

Jednym z elementów całego pokazu był trailer, w którym protagonistka, Kamala Khan, znana też jako Ms. Marvel, pełna wątpliwości co do zamiarów AIM i George’a Tarletona, konfrontuje się z nim. Tarleton próbuje zwerbować Kamalę w swoje szeregi, a po jej odmowie, prezentuje swoje prawdziwe oblicze – jako MODOKA, super-złoczyńcę o ogromnej głowie, poruszającego się na mini-poduszkowcu.

Gameplay Marvel’s Avengers

W trakcie prezentacji zobaczyliśmy też jedną z misji kampanii dla pojedynczego gracza – Once an Avenger. Jej głównym bohaterem jest Thor, walczący z robotami AIM. Widzimy tutaj jak różnorodne mogą być ataki herosów – Thor używa swojego młota jako broni białej na bliski dystans, lub miotanej na daleki. W pewnym momencie bóg gromów spotyka Hulka, który pomaga mu w pokonaniu większego robota. W pewnym momencie do rozgrywki włącza się też Iron Man i we trójkę walczą z największym bossem tej misji. Ten fragment był też przykładem co-opowych elementów misji w Marvel’s Avengers.

Drzewko umiejętności i ataki specjalne

Żadna współczesna gra nie może się obyć bez dopasowania postaci. Jednym ze sposobów jest drzewko, którym możemy wpływać na rozwój między innymi ataków wręcz, dystansowych oraz umiejętności specjalnych. Jedną z nich, którą możemy odblokować w przypadku Thora, jest manualne namierzanie celu dla młota. Oprócz odblokowywania kolejnych umiejętności, możemy je też upgrade’ować lub używać ich w różnych wersjach.

Marvels-Avengers

Do “customizacji” w Marvel’s Avengers służą też perki, sprzęt i artefakty. Wśród nich znajdziemy wzmocnienia ataków, które wpływają nie tylko na ich moc, ale też wygląd. Możemy też dodawać im efekty specjalne – jak zmniejszanie przeciwników. Nieodłącznym elementem gry będą skiny dla herosów, bazujące na kultowych wdziankach z różnych komiksów. Niektóre będą wymagały ukończenia Misji Ikonicznych, inne będą po prostu płatnymi DLC.

Zobacz: Marvel’s Avengers – najnowszy zwiastun tłumaczy zasady działania gry

Na koniec tej części omówiono Heroiczne Ruchy, które w grze znajdziemy w trzech odmianach. Assault, Support i Ultimate. Assault ładują się najszybciej i są po prostu lekko wzmocnionymi atakami podstawowymi. Support ładują się dłużej, a ich efekty wpływają na członków naszego zespołu – na przykład dają im tymczasową nieśmiertelność. Ultimate ładują się najdłużej i są najbardziej potężne – Thor na przykład używa ataku Bifrost, by rozbić tarczę, której w żaden inny sposób rozbić nie sposób.

Cały pokaz Marvel’s Avengers możecie zobaczyć jeszcze raz poniżej:

Premiera gry zaplanowana została na 4 września 2020. Jak podobał Wam się pokaz?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię