Strona głównaPoradnikiMarzec pod znakiem premierowych gier PC

Marzec pod znakiem premierowych gier PC

Radujcie się gracze, bowiem oto stoimy w obliczu rewelacyjnych gierek, które upodlą portfele i kompy. Nadchodzi zmierzch dla Naszego wolnego czasu.

Zebraliśmy się dzisiaj pod jednym sztandarem, gdyż chcemy wiedzieć, co przez najbliższy miesiąc wodzić nas będzie na cyfrowe pokuszenie. Nowe strzelanki, strategie i gry RPG czekają już u wrót bram piekielnych PC, by odebrać nam resztki oszczędności i wolnego czasu. Powiem Wam jednak bracia i siostry, byście się przed nimi nie bronili, a wręcz przeciwnie, zatopili się w przyjemnościach przygotowanych przez deweloperów. Nikt nie będzie sądzić Was po tym, w co się zagrywacie, lecz wielkim grzechem byłoby marnotrawić potencjał błogosławionego blaszaka.

Zatem, czy usłyszę od Was PCMR? Czy usłyszę od Was pieprzone PCMR!!?? Jeśli tak, to spójrzcie na listę premierowych gier i porzućcie moralne więzy. Czas zbawienia jest bliski, toteż nie bójcie się wyciągnąć dłoń po pudełeczko z grą lub elektroniczny kod.

1. Final Fantasy XV: Windows Edition

[you tube=ZFFmieoN-DM]

Musieliśmy czekać półtora roku od ukazania się najnowszej odsłony FF w wersji na konsolę. Na szczęście nasza cierpliwość zostanie nagrodzona grą ładniejszą i lepszą od pierwowzoru. Windowsowa edycja nadto zawierać będzie wszystkie wydane DLC. 6 marca powrócimy więc do legendarnego cyklu w mistrzowskim stylu, traktowani po książęcemu niczym główny bohater Noctis Lucis Caelum. Wraz z trójką wiernych mu towarzyszy podróży zmierzymy się z siłami Imperium Niflheim. Twórcy gry proponują swobodną eksplorację fantastycznego świata, wymagającą walkę na miecze i magię, a także niebanalną fabułę z częstymi zwrotami akcji. Z pewnością będzie to w tym roku najlepszy jRPG na PC-ty. 

2. Warhammer: Vermintide 2

[you tube=GfYBSWAOcZs]

Brutalna walka z siłami ciemności brzmi wybornie, nieprawdaż? Możemy jej zasmakować w kontynuacji Vermintide 2 osadzonej w uniwersum Warhammera. Jest to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla fanów kooperacji, gdzie wspólnie z trzema przyjaciółmi staniemy naprzeciw hordom nieludzkich przeciwników. Starcia z nimi będą dość krwiste i przejmujące, bowiem rozgrywane są w zwarciu przy użyciu mieczy, toporów i włóczni. W grze warto rozwijać drużynę ze szczególną uwagą na indywidualne umiejętności 5 wybieralnych bohaterów i stosować taktykę odpowiadającą danej sytuacji. Wrota do twierdzy Helmgart zamieszkiwanej przez potwory zostaną otwarte już 8 marca.

3. Devil May Cry HD Collection

[you tube=sXL70O_Sbpg]

Piekło zadrżało u posad, gdy na jaw wyszły informacje o szykowanych remasterach 3 pierwszych części Devil May Cry. 13 marca będziemy mogli ponownie prześledzić losy Dantego, lecz tym razem odpalimy grę w wyższej rozdzielczości, nawet w 4K. Wtem nie tylko walka będzie niezwykle ostra, ale również oblicze demonów chcących zawładnąć światem. Jeśli jakimś cudem nie ograliście tej infernalnej serii, teraz będzie idealny moment, by nadrobić zaległości. Mimo iż emocjonujące potyczki z dużą swobodą wyprowadzania ciosów stanowią tu główny element rozgrywki, to jednak można liczyć na innego rodzaju atrakcje, jak chociażby akcje QTE, sporadyczne zagadki oraz interesujący motyw wędrówki.

4. Sea of Thieves

[you tube=kl-YVSDAXkI]

Co to znaczy być piratem? Nie dowie się ten, kto wzbraniać się będzie przed plądrowaniem, piciem grogu, poszukiwaniem skarbów oraz walką na śmierć i życie z niezaprzyjaźnionymi piratami, czy też angielską armadą. W Sea of Thieves poznamy morskiego życia smak w trybie wieloosobowej rozgrywki. Tamże czekać na nas będzie ogromny otwarty świat pełen zatopionych statków. W trakcie grania, aby nie pójść zbyt szybko na dno będzie trzeba założyć klub pod czarną banderą i wcielić do niego kilku znajomych. Wówczas każdy z nich będzie sprawował ważne funkcje czy to na lądzie, czy też statku, który wymaga kierownika od masztów, steru, dział pokładowych lub kotwicy. Można już zacząć przypominać sobie tekst popularnych szant, ponieważ już 20 marca wyruszymy na nieznane wody. W chwili premiery pijcie do dna kamraci, arrr!!!

5. A Way Out

[you tube=_ApSmPvxz1o]

Pożegnajcie się z rodziną i przyjaciółmi, gdyż 23 marca wylądujemy w cyfrowym więzieniu. Tyle dobrego, że nie trafimy tam sami, a z kumplem, koleżanką lub kimkolwiek innym, kogo skażecie na kooperacyjne dożywocie. W dwuosobowym składzie będziecie próbować wydostać się zza krat niczym Steve McQueen w „Wielkiej Ucieczce”. Porównanie do filmu jest idealnie dobrane, gdyż zrzucimy kajdany w iście widowiskowym stylu wdając się w bójki, strzelaniny i niebezpieczne wyścigi z policją. Partnerujący sobie „wycieczkowicze” będą mogli współdziałać ze sobą z zegarkiem w ręku, widząc wzajemnie swoje poczynania na podzielonym ekranie. Jest to jedna z nielicznych gier, których koszt zakupu warto podzielić na dwie osoby. 

6. Far Cry 5

[you tube=VJkws8MiZGI]

Szaleństwo miało różne definicje w serii gier Far Cry. Najnowsza odsłona Ubisoftu przedstawi nam je z punktu widzenia Josepha Seeda i jego wiernej trzódki. Po wcieleniu się w policjanta będziemy starać się zrozumieć odchyły ich ideologii, w międzyczasie próbując ich nawrócić za pomocą broni obuchowej, palnej, jak i zwierząt przez nas wytresowanych. Pomocne także okażą się znajomości z mieszkańcami hrabstwa Hope, którzy pójdą za nami nawet w ogień, byle zgładzić miejscowego szatana. Czeka nas kilkadziesiąt godzin swobodnej zabawy skupiającej się na wykonywaniu misji i beztroskiej eksploracji świata połączonej z wieloma czynnościami, jak np. łowieniem ryb, polowaniem na niedźwiedzie, czy też upijaniem się na umór w barze. Warto nadmienić, że świat będziemy obserwować nie tylko z pozycji wyprostowanych nóg, ale też z kabiny samolotu, quadów, motorówek oraz wielkich kombajnów. Ojciec Seed zaprasza na mszę świętą 27 marca.

7.  Frostpunk

[you tube=UxTxUL_8VkA]

Marzec zapowiada się bardzo mroźnie i to nie tylko przez wzgląd na temperaturę na zewnątrz. Wtenczas polskie studio 11 bit zaprosi nas do XIX-wiecznego świata skutego lodem, gdzie ludzie walczą o przetrwanie przy pomocy technologii parowej. Podobnie jak w grze This War of Mine twórcy również zagrają na naszych emocjach zmuszając do podejmowania trudnych decyzji. Aby ocalić pozostałości ludzkiego gatunku często będziemy naciskać na metaforyczny spust, skazując część mieszkańców na zwyczajową śmierć z wygłodzenia, wychłodzenia i wygnania. Zapowiada się iście survivalowa rozgrywka z piękną oprawą graficzną i strategicznym podejściem do zarządzania zasobami ludzkimi.

8. Agony

[you tube=eW-3kOUj-w8]

Ostatni przystanek w kalendarzu premier to pierwszoosobowy survival horror. Deweloperzy wręczą nam swoisty bilet do piekła. Nie będzie to właściwe miejsce dla świętoszków i osób o słabych nerwach. Krocząc wśród cieni i demonów mamy zaznać grozy w najczystszej postaci. Pozbawieni wszelkiej broni i pomocy spróbujemy odzyskać fragmenty pamięci głównego bohatera i wydostać się z koszmarnej krainy nie podejmując się bezpośredniej walki z infernalnymi istotami.  Jedynym pomocnym nam narzędziem będą wyłącznie nogi, zaradność oraz umiejętność przejęcia władzy nad słabszymi przeciwnikami. Zacznijcie się modlić o psychiczną siłę, bo nasze cyfrowe dusze trafią do piekła 30 marca.

Jak sami dobrze widzicie, twórcy zadbali o naszą rozrywkę na ten miesiąc. Problemem nie okaże się więc brak gorących premier, a niedostatek czasu. Dlatego trzeba będzie poświęcić się i powiedzieć rodzinie oraz bliskim, że w marcu nie mamy dla nich ani sekundy. Taka sytuacja… Abstrahując jednak od growego męczeństwa, które gierki z listy wzbudziły w Was największe zainteresowanie?                         

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię