Strona głównaWiadomościMasz procesor Kaby Lake? Nie kupuj nowych płyt Z370

Masz procesor Kaby Lake? Nie kupuj nowych płyt Z370

Intel po raz kolejny udowodnił, że dobro klienta nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Jeśli jesteście w posiadaniu jednego z procesorów Kaby Lake i chcielibyście kupić do niego nową płytę główną z układem Z370, to możecie już o tym zapomnieć.

Wkrótce na rynku mają zadebiutować nowe procesory Intel Coffee Lake, które po raz pierwszy wprowadzą sześć rdzeni na rynek konsumencki. Flagowym modelem ma być Intel Core i7-8700K, obsługujący aż 12 wątków. Co ważne, wszystkie procesory Coffee Lake będą korzystać z doskonale znanej podstawki LGA1151. Oprócz tego do sprzedaży trafią też nowe płyty główne z układami logiki Z370.

Załóżmy, że ktoś jest już w posiadaniu procesora Kaby Lake i z jakiegoś powodu chciałby kupić płytę główną z chipsetem Z370. Uda się? Niestety, nie uda. Pomimo tego, że procesory będą miały taką samą podstawkę, to Kaby Lake i Skylake nie będą działać z płytami głównymi Z370. Podobnie będzie w odwrotnej sytuacji. Jeśli ktoś ma płytę główną z układem Z270, to póki co nie ma co planować kupowania nowych procesorów. Co prawda pojawiają się głosy, że wystarczy zwykła aktualizacja BIOS-a, ale na ten moment to nic pewnego. Zresztą na odpowiednie oprogramowanie na pewno trzeba będzie poczekać.

Zatem Intel po raz kolejny udowodnił, że klient nie jest najważniejszy. Ważniejsze jest pełne konto, które powiększy się o kolejne sumy po premierze Coffee Lake. Tymczasem AMD zapowiedziało, że gniazdo AM4 pozostanie aktualnie aż do 2020 roku… Da się? Najwyraźniej się da. Trzeba tylko chcieć.

Źródło: Hardware.info

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię