Strona głównaEsportMecze ESL One New York na starej wersji CS:GO

Mecze ESL One New York na starej wersji CS:GO

Gracze i organizatorzy ESL One New York wspólnie podjęli decyzję, aby wszystkie mecze na turnieju rozgrywać na starej wersji Counter-Strike: Global Offensive. Zdecydowano się na taki krok po najnowszej aktualizacji, która zmienia między innymi aimpunch.

Trzeba przyznać, że najnowsza aktualizacja CS:GO sporo namieszała. Niby Valve zdecydowało się tylko na zmianę dwóch pistoletów (Glock-18 i P250) oraz zmniejszenie aimpuncha, gdy jesteśmy bez kamizelki kuloodpornej. Nic wielkiego, prawda? Jednak są to elementy na tyle kluczowe, że mogą w znaczący sposób wpłynąć na całą rozgrywkę. Nie trudno wyobrazić sobie pistoletówki, w których żaden gracz nie kupuje kevlaru. Zamiast tego lepszym wyborem może być zainwestowanie w granaty oraz lepsze pistolety. Tak samo znaczącej zmianie ulegają rundy eko, które – przynajmniej w teorii – powinny być teraz nieco łatwiejsze dla drużyny bez pieniędzy.

Cały problem polega na tym, że zmiany wprowadzono w dniu startu jednego z najważniejszych turniejów CS:GO w roku – ESL One New York. Gracze nie mieli czasu przetestować nowych elementów w grze i się do nich dostosować. W związku z tym podjęto jedyną w tym momencie sensowną decyzję, że wszystkie mecze będą rozgrywane na starej wersji gry, sprzed aktualizacji. Dzięki temu zawody będą rozgrywane w duchu fairplay, a sami zawodnicy doskonale będą wiedzieć, czego się spodziewać.

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię