Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeMeet at Rift powraca – festiwal gier komputerowych znów w Warszawie

Meet at Rift powraca – festiwal gier komputerowych znów w Warszawie

Już w lutym fani gier komputerowych będą mogli spotkać się podczas Meet at Rift. Będzie to druga edycja imprezy związanej z uniwersum stworzonym przez Riot Games.

Po raz pierwszy Meet at Rift odbył się w sierpniu zeszłego roku w Łodzi. Imprezę odwiedziło ponad 13 000 gości. Podczas trzydniowego eventu gracz mieli możliwość zagrać w przygotowanych strefach free to play, spotkać się z ulubionymi influencerami w strefie meet & greet. Na scenie głównej festiwalu fani esportu mogli śledzić finałowe rozgrywki ligi League of Legends – Baltic Playground oraz być świadkami finału konkursu cosplay. Ponadto na wszystkich gości czekało wiele atrakcji na stanowiskach partnerów – Displate oraz Alior Bank, a także strefa food trucków.

W tym roku impreza zapowiada się równie gorąco. Tym razem organizatorzy zapraszają do EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego w Warszawie w dniach 4-5 lutego. Wstęp będzie bezpłatny.

Podobnie jak poprzednim razem, również tegoroczna impreza będzie pełna atrakcji:

 • meet & greet z topowymi influencerami kojarzonymi z grami Riot Games , między innymi z Nervarienem
 • strefy free to play, na których entuzjaści gamingu będa mogli zmierzyć się w takich tytułach jak League of Legends, Valorant, Team Fight Tactics, Wild Rift czy Legends of Runterra;
 • na scenie głównej ponownie zagoszczą rozgrywki esportowe, które dostarczą wiele emocjonujących scenariuszy;
 • konkurs cosplay, który wyłoni kolejnego zwycięzcę najatrakcyjniejszego stroju związanego z produkcjami Riot Games.

Głosem community i współkoordynatorem wraz z resztą teamu przy drugiej edycji Meet at Rift 2023 jest Bartosz Pawlik, który jesienią dołączył do ekipy GAM3RS_X.  Posiada on duże doświadczenie w tworzeniu projektów skierowanych do społeczności sympatyków gier Riot Games. Wcześniej związany był z grupą Polsat, do której wprowadził esport i zarządzał powstawaniem pierwszego telewizyjnego studia esportowego w Polsce, z którego między innymi emitowano mecze Ultraligi (polska liga League of Legends).

A już 4 lutego odbędzie się konkurs cosplay, w którym łączna pula nagród wyniesie 10 000 złotych. Uczestnicy mogą zgłaszać się do udziału w konkursie wchodząc na stronę www.meetatrift.pl/cosplay, gdzie należy wypełnić formularz. Zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie, a internauci wybiorą najlepszą dziesiątkę, która wystąpi w finałowej fazie na wydarzeniu. Najlepsza trójka oraz ulubieniec publiczności wróci do domu z gotówką. W jury konkursu zasiądą Andreea Ivanescu i Grzegorz Szabla z Riot Games oraz cosplayerzy – Issabel Cosplay oraz Kanto Cosplay.

Koordynatorką konkursu jest Issabel – cosplayerka, która od 9 lat współpracuje z największymi wydawcami gier. Wykonała setki kostiumów, w tym sukni, zbroi, kopyt i skrzydeł, starając się odwzorować prezentowane postacie jak najlepiej. Ceni jakość i dokładność wykonania kostiumu, zwróci uwagę na proporcje oraz zgodność z grafiką referencyjną. Prywatnie gra w gry od dzieciństwa, kocha zwierzaki wszelakie, szuka coraz nowszych wyzwań artystycznych, obecnie w postaci LARP-ów i gier RPG.

Ale to nie koniec atrakcji podczas tegorocznego Meet at Rift zostaną rozdane także nagrody GG Awards w kategoriach:

 • Gracz Roku (2022),
 • Organizacja Roku (2022),
 • Komentator Roku (2022),
 • Twórca Roku (2022),
 • Artysta Roku (2022),
 • Sponsor Roku (2022).

Dodatkowo przyznane zostaną dwie nagrody w kategoriach specjalnych doceniających

 • Gracza Dekady (2012 – 2022),
 • Drużynę Dekady (2012 – 2022).

Głosy można oddawać codziennie, na stronie plebiscytu www.ggawards.pl do 30 stycznia. Uroczyste wręczenie nagród GG Awards odbędzie się na wieczornej gali, 4 lutego podczas festiwalu Meet at Rift Winter 2023. W skład jury wejdą profesjonalni gracze, content creatorzy, eksperci oraz oczywiście wszyscy fani.

Czekamy z niecierpliwością i widzimy się na miejscu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię