Strona głównaEsportMercedes-Benz wspiera turniej ESL One w Katowicach

Mercedes-Benz wspiera turniej ESL One w Katowicach

O tym, że Mercedes-Benz aktywnie zaangażował się w esport wiemy już od pewnego czasu. Teraz efekty tej współpracy będziemy mogli zobaczyć również w Katowicach, podczas turnieju ESL One DOTA 2.

Mercedes chce pokazać, że rozumie esport jako dziedzinę wymagającą od zawodników takiej samej, ogromnej koncentracji, ogromnych umiejętności, pracy zespołowej i szybkości podejmowania decyzji jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych sportów. Poza tym ogromny wzrost popularności i gigantyczne pule nagród to coś, czego w XXI wieku nie da się już zlekceważyć. Wszystko to zdaniem koncernu ze Stuttgartu świadczy o tym, że esport spokojnie może być uznany za sport.

Stąd trwająca już kilka ładnych miesięcy współpraca pomiędzy Mercedesem a esportem i firmą ESL. Chodzi oczywiście również o dotarcie do nowych, młodych klientów. Jest to kolejny krok w kampanii „Grow up”, która ma pokazać „młodą twarz” Mercedesa – informowaliśmy o tym przy okazji premiery spotu reklamowego Mercedesa, w którym wykorzystano ujęcia z turniejów ESL One.

Katowicki turniej rangi Major w DOTA 2 to kolejny etap tej współpracy. Oprócz puli nagród wynoszącej okrągły milion dolarów, najlepszy zawodnik turnieju (wybrany decyzją widzów) otrzyma od Mercedesa nowy samochód – model klasy kompakt, który sam sobie wybierze.

Niemiecki producent samochodów przygotował także coś dla osób, które w weekend 24-25 lutego odwiedzą katowickie wydarzenie. Będą to między innymi jazdy testowe najnowszymi modelami i konkursy z nagrodami, w których do wygrania będą zdalnie sterowane modele Mercedesa Geländewagen. Takie same modele otrzymają zawodnicy. Na eventowy weekend zaplanowano również polski debiut najnowszej klasy A – trzeciej generacji kompaktowego samochodu Mercedesa.

Jak myślicie, kto zgarnie nagrodę z MVP turnieju? Może będzie to któryś z Polaków?

Źródło: Mercedes-Benz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię