Strona głównaWiadomościOprogramowanieMessenger w końcu z trybem nocnym

Messenger w końcu z trybem nocnym

Kilka dni po nieoficjalnej premierze tego trybu na Reddicie, Messenger dostaje tryb nocny jako oficjalną aktualizację – na oba najpopularniejsze systemy mobilne. Ale jedno w dalszym ciągu się nie zmieniło – aby go odpalić trzeba nieco pokombinować.

By włączyć ciemny motyw Messengera nie wystarczy zwykłe przestawienie opcji w aplikacji. Zamiast tego musimy wysłać emoji księżyca któremuś spośród znajomych, a następnie stuknąć w nią kilka lub kilkanaście razy. Powinniśmy wtedy zobaczyć pop-up z informacją, że odkryliśmy ciemny motyw i dopiero wtedy odpowiednia opcja uaktywnia się w ustawieniach. To prawdopodobnie sprytny sposób by uaktywnić użytkowników Messengera, co jest szczególnie ważne w okresie wzrastającej konkurencji, szczególnie ze strony komunikatora TikTok.

Zobacz: Jak jedno zdjęcie na Facebooku wylało falę hejtu i jak Razer doskonale z tego wyszedł

Messenger jest pierwszą spośród aplikacji związanych z Facebookiem, które otrzymają ciemny motyw. Pierwszy raz został zapowiedziany w październiku i przy tamtej okazji poinformowano, że nowa funkcjonalność będzie wypuszczana etapami. To kolejny epizod poprawek w komunikatorze – w pierwszej kolejności odchudzono aplikację z kilku niepotrzebnych zdaniem użytkowników funkcji, a następnie przerobiono jego wygląd. W zeszłym miesiącu dołożono natomiast możliwość usunięcia wysłanej wiadomości w ciągu 10 minut od momentu jej puszczenia w świat. Teraz przyszła w końcu pora na tę niezwykle ważną i oczekiwaną aktualizację, jaką jest ciemny motyw. Wielu użytkowników Messengera ma nadzieję, że już wkrótce będzie się dało włączyć ten tryb w normalny sposób bezpośrednio poprzez ustawienia. Póki co pozostaje eksperymentowanie z wysyłaniem emoji.

Zobacz: Oculus jest teraz częścią Facebook Technologies, poprzedni właściciel zwolniony z powodów politycznych

A Wam udało się już włączyć nowy tryb?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię