Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGwiazda Arsenalu usunięta z chińskiej wersji PES-a, bo skrytykował rząd

Gwiazda Arsenalu usunięta z chińskiej wersji PES-a, bo skrytykował rząd

Mesut Özil – zawodnik Arsenalu i reprezentacji Niemiec, został usunięty z chińskiej wersji gry Pro Evolution Soccer 2020 Mobile. Dlaczego? Ponieważ na Twitterze skrytykował tamtejszy rząd.

Mesut Özil na Twitterze skrytykował chiński rząd. Niemieckiemu zawodnikowi tureckiego pochodzenia nie spodobał się sposób traktowania Uyghurs, czyli etnicznej grupy również tureckiego pochodzenia, która zamieszkuje główne region Xinjiang. Z doniesień mediów wynika, że władze Chin zatrzymały i umieściły w obozach koncentracyjnych na zachodzie kraju około miliona muzułmanów. Poza tym piłkarz zarzucił władzom azjatyckiego państwa palenie Koranu oraz zamykanie meczetów.

Zobacz: Zatrzymała go policja bo groził partnerce, która nie chciała mu kupić czołgu w World of Tanks

W odpowiedzi na te oskarżenia firma NetEase oficjalnie ogłosiła, że Mesut Özil zostaje usunięty z trzech wydawanych przez nią na terenie Chin gier. Jedną z nich jest PES 2020 Mobile. Komunikat został opublikowany na łamach serwisu Weibo, czyli chińskiego odpowiednika Twittera. W oświadczeniu możemy przeczytać, że firma nie rozumie, nie akceptuje i nie może wybaczyć zachowania piłkarza.

Zobacz: Twitch pozwany na 3 mld dolarów. Poszło o nielegalne transmisje

Nie jest to pierwszy i zapewne ostatni raz, gdy Chiny wykazują się kompletnym niezrozumieniem zasad demokracji czy też kultury panującej na zachodzie naszego globu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię