Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWybrańcy będą mogli zagrać w niezapowiedziany horror Capcomu

Wybrańcy będą mogli zagrać w niezapowiedziany horror Capcomu

Capcom zamierza wykorzystać program ambasadorów Resident Evil do zaprezentowania wybranej grupce fanów nowej, jeszcze niezapowiedzianej gry. Czy chodzi o Dino Crisis Remake?

Coraz więcej przecieków wskazuje na to, że jedną z kolejnych gier Capcomu będzie remake serii Dino Crisis. Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że japońska firma odnowiła znak towarowy związany z tymi produkcjami, a dzisiaj docierają do nas kolejne wiadomości. Tym razem uczestnicy programu Resident Evil Ambasador otrzymali maile, w których Capcom zaprasza wybranych z nich do wypróbowania nowej, jeszcze niezapowiedzianej gry.

Odświeżenie serii Dino Crisis wydaje się logicznym krokiem. Po wielkim sukcesie Resident Evil 2 i zapowiedzi Resident Evil 3 japońska firma na pewno szykuje kolejne wersje starych gier. Dino Crisis to jeden z klasyków. Pierwsza część została wydana jeszcze w 1999 roku, w czasach PlayStation 1. Ostatnia odsłona (trzecia) trafiła na rynek w 2003 roku, czyli aż 16 lat temu. Od tamtej pory marka leżała w zapomnieniu.

Tymczasem Dino Crisis to klasyk porównywalny do Resident Evil. Dla starszych graczy jest to gra niemal równie kultowa. Zresztą obie produkcje wiele łączy. Były to bardzo podobne do siebie gry z tą różnicą, że w Dino Crisis zombie zostały zastąpione przez mordercze dinozaury. Jeśli w Waszych głowach już pojawiła się walka z wielkim T-Rexem, to macie sporo racji. Tak właśnie wyglądało Dino Crisis. Sterowanie oraz mechaniki były dokładnie takie same, jak w Residentach.

Zobacz: Resident Evil 3 Remake – wymagania sprzętowe

Oczywiście istnieje możliwość, że odświeżenie znaku towarowego nie wiąże się z planami wydania remake’u. Wielkie firmy przecież muszą dbać o swoją własność intelektualną. Z kolei niezapowiedziana gra, którą mają wypróbować ambasadorzy, może być czymś zupełnie innym, np. może to być Resident Evil 8. Jednak z tych wszystkich informacji maluje się dość ciekawy obraz, przy którym zapowiedź Dino Crisis nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię