Strona głównaGryAktualnościMetal Gear to dzieło amerykańskiego wywiadu

Metal Gear to dzieło amerykańskiego wywiadu

News powinien znaleźć się w kategorii rozrywka a nie gry, ale jednak historia jest prawdziwa. Według informacji przekazanych przez agencję prasową Interfax, wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej, Andriej Kartapołow stwierdził, że seria Metal Gear jest tajnym projektem amerykańskiego wywiadu.

Agencja prasowa Interfax donosi, że wiceminister obrony federacji Rosyjskiej, generał pułkownik Andriej Walierowicz Kartapołow podczas wystąpienia przed Dumą Państwowo stwierdził, że służby specjalne USA starają się zniechęcić młodych ludzi do rosyjskiej władzy za pomocą gier takich jak Metal Gear czy serwis RuNet Echo.

Zobacz: Hideo Kojima jako Cyberpunk – Japończyk otrzymał od CD Projekt RED wyjątkowy prezent

O ile RuNet można zrozumieć, co zajmuje się tłumaczeniem i interpretowaniem wiadomości z rosyjskich portali, to już z Metal Gear w tym zestawieniu wygląda dziwnie. Całe szczęście, że generał nie oglądał filmów z Bondem. Co więcej gdyby tylko zajrzał do Internetu szybko przekonałby się, że cała seria Metal Gear tworzona jest przez Hideo Kojimę i wydawana przez Konami. Czyli Japończyka i japońską firmę, która w serii nie unikała krytyki rządów USA.

Zobacz: Hideo Kojima zapowiada rozmiar otwartego świata Death Stranding

Z drugiej strony może lepiej siedzieć cicho bo Kartapołow przyczepi się jeszcze do Wiedźmina albo Cyberpunk 2077.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceinterfax
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię