Strona głównaGryAktualnościMetroid Prime 1 może w przyszłym roku dostać remaster

Metroid Prime 1 może w przyszłym roku dostać remaster

Po raz kolejny zaczynają się pojawiać plotki, sugerujące, że Nintendo może pracować nad remasterem Metroid Prime. Premiera ma być planowana na przyszły rok.

Plotki o remasterze Metroid Prime pojawiają się i znikają co jakiś czas, ale co chwilę jakiś leaker “potwierdza” rzekome prace Nintendo nad grą. Miałaby ona trafić – jako cała trylogia klasycznych gier tej serii – na Switcha. Lata mijają, ale nie pojawia się żadna oficjalna informacja, ale teraz przynajmniej zmieniła się forma plotki – nie dotyczy ona już trylogii, a jedynie remastera Metroid Prime.

Zobacz: Alan Wake Remastered trafi także na Nintendo Switch

Tym razem informację taką “wypuściła” Emily Rogers, doświadczona insiderka Nintendo, która twierdzi, że ma potwierdzone informacje jakoby gra miała trafić na rynek w przyszłym roku, jako forma obchodów 20 rocznicy powstania oryginalnego tytułu. Jej zdaniem Nintendo ma być bardziej przychylne wypuszczeniu tylko remastera pierwszej części. Oczywiście ze strony firmy nie padła żadna oficjalna informacja na ten temat.

Metroid Prime 1

Jeśli japońska firma faktycznie czeka z taką produkcją, to na pewno nie ma co się spodziewać jej ogłoszenia na najbliższym Nintendo Direct. Takie ogłoszenie byłoby bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że za kilka tygodni ma się pojawić Metroid Dread – jedna z dwóch na pewno powstających i potwierdzonych gier. Drugą jest Metroid Prime 4, jednak w jej przypadku ciężko określić choćby przybliżony termin premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Poprzedni artykułDeathloop – recenzja gry
Następny artykułThe Escapists za darmo
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię