Strona głównaGryAktualnościMetroid Prime 4 - gra będzie pisana od nowa

Metroid Prime 4 – gra będzie pisana od nowa

Fani serii Metroid jeszcze długo poczekają na czwartą część gry. Shinya Takahashi ujawnił, że efekty dotychczasowych prac zostały skasowane, a zespół deweloperski bierze się za tworzenie gry całkowicie od nowa.

Takahashi powiedział, że po zweryfikowaniu postępów prac nad Metroid Prime 4, firma oceniła, że gra nie spełnia standardów, jako kontynuacja jednej z najbardziej lubianych gier Nintendo. To spowodowało, że ta wersja gry nie będzie dalej rozwijana. Dobra wiadomość jest taka, że nastąpi całkowity restart prac i będzie tworzona jeszcze raz od nowa. Projekt będzie rozwijany we współpracy z Kensuke Tanabe oraz z twórcami Metroid Prime, czyli ekipą Retro Studios.

Zobacz: Nintendo Switch wygrywa na rodzimym rynku z PlayStation 4

Oryginalna wersja Metroid Prime 4 została zapowiedziana 13 czerwca 2017. Podczas wystąpienia Nintendo na E3. Był to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów Nintendo, chociaż poza zapowiedzią i informacją, że gra jest w fazie rozwoju nie było wiadomo nic więcej.

Jak powiedział Takanahashi:

To będzie długa droga, zanim będziemy znowu mogli udzielić informacji na temat etapu rozwoju gry.

Jedno jest pewne jeszcze sporo czasu minie zanim dowiemy się czegokolwiek więcej na temat Metroid Prime 4, nie mówiąc już o premierze tytułu. Gdy tylko czegoś się dowiemy damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię