Strona głównaWiadomościMicrosoft chce wydać nowego Xboxa przed PlayStation 5

Microsoft chce wydać nowego Xboxa przed PlayStation 5

Phil Spencer, obecny szef Microsoftu stwierdził, że jego zespół, który opracowywał Xbox One X właśnie pracuje nad konsolą nowej generacji. Według analityków firma chce wydać nowy sprzęt zanim zrobi to Sony.

Analityk rynku Michael Pachter z firmy Wedbush Securities uważa, że te zapowiedzi mogą się spełnić. Według niego Microsoft wprowadzi na runek swoją nową konsolę przed tym jak Sony wyda PlayStation 5. Obecni posiadacze Xbox One X mogą przez to poczuć się troszeczkę oszukani.

Jak mówi Michael:

Jestem pewien, że Microsoft zamierza uruchomić nową konsolę Xbox, jako pierwszy. Będzie też ona kompatybilna wstecznie z każdym oprogramowaniem Xbox One X. Zgadzam się, że jest to trudne dla kupujących Xbox One X, ale powinni oni pamiętać o 4 letnim cyklu wydawniczym, i że nadchodzi kolejny. Domyślam się, że Microsoft zamierza wystartować w 2020 roku, ale stwierdzą, że Sony chce uruchomić PS5 to zrobią to jeszcze wcześniej.

Ostatnio Spencer stwierdził, że dzięki Xbox One X to Microsoft jest producentem najpotężniejszej konsoli na rynku. Kolejna generacja Xboxa ma być jeszcze potężniejsza. Kluczowymi obszarami na jaki będzie stawiany nacisk to rozdzielczość i liczba wyświetlanych klatek. Obecnie Microsoft współpracuje z wieloma firmami, aby zbudować taki sprzęt. Ponadto Spencer stwierdził, że inwestowanie w sztuczną inteligencję może być bardzo pomocne dla przyszłości gier. Podkreślił także znaczenie strumieniowej transmisji danych, ponieważ w planach ma udostępnienie gier szerszej społeczności, która nie ma mocnego sprzętu. Dodał również, że obecnie japońscy programiści wspierają Xboxa dzięki czemu japońscy gracze mogą oczekiwać wielu wspaniałych rzeczy.

Jak widać wyścig zbrojeń wśród konsolowej braci trwa. My możemy spokojnie stać z boku i się przyglądać rozwojowi wydarzeń. Teraz piłka jest po stronie Sony, czekamy na reakcję.

Źródło: gamingbolt

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię