Strona głównaWiadomościWyciek testów GTX 1170 ze zdwojoną ilością VRAM?

Wyciek testów GTX 1170 ze zdwojoną ilością VRAM?

Do Internetu wyciekły wyniki benchmarku 3DMark dla Nvidia GTX 1170 i są one dość imponujące. Zdjęcie zostało zrobione smartfonem, przez co nie można jednoznacznie potwierdzić ich wiarygodności.

Niemniej jednak karta w testach uzyskała aż 22 898 punktów, co jest wynikiem zasługującym na podziw. Poniżej znajdziecie zdjęcie. Oceńcie sami czy jest to podróbka czy rzeczywisty test karty.

Obraz jest dość mały i niezbyt wyraźny, dlatego lepiej traktować go z przymrużeniem oka. A poniżej dla porównania kolejne zdjęcie tym razem z testów Nvidii GTX 2080 Ti. Warto zaznaczyć, że schemat nazewnictwa został wyłączony. W obu przypadkach Nvidia będzie działać ze schematem nazewnictwa 11xx oraz 20xx.

Zgodnie z obrazami Nvidia GTX 1170 ma 16 GB pamięci VRAM, procesor graficzny taktowany jest zegarem 2 512 MHz. Prędkość magistrali to 2552 MHz. Zastosowanie podwójnej ilości VRAM byłoby korzystne dla graczy. Warto jednak pamiętać, że pamięć nie jest tania a jeżeli karta ma mieć 16 GB to będzie mega droga.

Warto jednak zauważyć, że ilość pamięci nie jest jedynym wyznacznikiem wydajności karty graficznej. Nowe karty graficzne Nvidii mogą korzystać ze sztucznej inteligencji w celu renderowania modeli HairWorks w nadchodzących grach.

Dajcie znać co sądzicie na ten temat, czy test jest prawdziwy czy to kolejna ściema?

Źródło: segmentnext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię