Strona głównaGryAktualnościMicrosoft Flight Simulator - DLC Top Gun Maverick znów opóźnione

Microsoft Flight Simulator – DLC Top Gun Maverick znów opóźnione

Paramount Pictures przesunęło premierę nowej wersji Top Guna na 2022. Wraz z nią, obsuwę zaliczy DLC do Microsoft Flight Simulator, związane z filmem.

Nowy Microsoft Flight Simulator świętuje triumfy jakich ta seria nie widziała od początku swojego istnienia, ani w latach 80, ani 90. Symulator Asobo Studios pozwala graczom PC i Xbox eksplorować świat w sposób, jakiego jeszcze nie widzieli. Nic dziwnego, że zewnętrzne firmy widzą w grze doskonały sposób reklamy. To wyjaśnia skąd pomysł na nadchodzące rozszerzenie, związane z filmem Top Gun Maverick – oraz dlaczego będziemy musieli poczekać na nie do przyszłego roku.

Microsoft Flight Simulator (2)

Top Gun Maverick pierwszy raz został ogłoszony w czerwcu, podczas pokazu Xboxa na E3 2021. Jak nazwa wskazuje, rozszerzenie jest reklamowym crossoverem z filmem pod tym samym tytułem, z Tomem Cruise i Jennifer Connelly w rolach głównych. Niestety, takie marketingowe połączenia są trwalsze niż byśmy chcieli, co w czasach pandemii i wiecznych opóźnień jest mocno problematyczne.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator: huragan Ida odtworzony „na żywo” w grze

Pierwotnie dodatek miał się ukazać 19 listopada, teraz jednak został przesunięty na nieokreślony moment 2022. Wszystko z powodu rozkręcającej się na nowo w Stanach Zjednoczonych pandemii koronawirusa. Dystrybutor filmu, Paramount Pictures, liczy, że premiera obrazu w maju 2022 trafi na lepszy moment i zyska więcej odbiorców. Tak więc dodatek do gry, który miał reklamować film, w tym roku nie ma sensu.

Jak już wspomniałem, Asobo nie podało nowej daty, przynajmniej nie oficjalnie. Skoro film przełożono na maj 2022, to DLC powinniśmy się spodziewać mniej więcej w tym samym okresie. Dodatek ma się pojawić na Xbox Series X/S oraz PC i być dostępny w Xbox Games Pass – rzadko spotykany manewr jeśli chodzi o DLC do gier w Game Passie. Zapewne chodzi o to, żeby zarówno DLC, jak i film trafiły po prostu do jak najszerszego grona odbiorców.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię