Strona głównaGryAktualnościMicrosoft i Samsung pracują razem nad graniem w chmurze

Microsoft i Samsung pracują razem nad graniem w chmurze

Microsoft nawiązał współpracę z Samsungiem. Celem tego partnerstwa jest rozwój usługi Project xCloud i szeroko pojętego grania w chmurze. Firmy mają dostarczyć graczom usługę premium.

Podczas ostatniego Unpacked, Samsung ogłosił, że nawiązał współpracę z Microsoftem w celu rozwijania usług grania w chmurze. Obie firmy mają pracować nad strumieniowym przesyłaniem gier w wersji premium.

Zobacz: Gra z quidditchem w roli głównej już wkrótce zadebiutuje na Steam

Obecnie szczegóły dotyczące usługi są owiane tajemnicą. Samsung przyznał natomiast, że na urządzeniach Samsung Galaxy wkrótce zostanie udostępniona Forza Street, która trafiła na PC w zeszłym roku. Z kolei w jednym z oświadczeń Microsoftu możemy znaleźć nieco więcej informacji na temat partnerstwa z Samsungiem:

Uważamy, że gracze na całym świecie powinni mieć dostęp do świetnych, wysokiej jakości gier na wybranym urządzeniu. Współpraca z partnerami takimi jak Samsung jest ważnym krokiem w naszej podróży Project xCloud i pomoże graczom w strumieniu gier. Mamy nadzieję, że w tym roku udostępnimy ich więcej.

Microsoft obecnie testuje swoją platformę xCloud, której celem jest przeniesienie biblioteki gier na wiele urządzeń. Firma stawia na chmury obliczeniowe i sugeruje, że będzie konkurencją dla innych korporacji jak Google czy Amazon. Z pewnością nawiązanie współpracy z Samsungiem w tym pomoże.

Zobacz: Gamedec – zobacz nowy gameplay polskiego cyberpunkowego Disco Elysium

Microsoft nie wyjaśnił jeszcze dokładnie w jaki sposób xCloud będzie działał w połączeniu z konsolą Xbox Series X. Możliwe, że więcej szczegółów na ten temat usłyszymy podczas tegorocznych targów E3.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcegamespot
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię