Strona głównaWiadomościRozrywkaMicrosoft Kinect powraca!

Microsoft Kinect powraca!

Microsoft we współpracy z brytyjską telewizją Sky przywróci do życia nieobecny na Xbox Series kontroler ruchowy Kinect. Niestety nowe urządzenie nie będzie przeznaczone do użytku z konsolami giganta z Redmont.

Nowe urządzenie do złudzenia, nad którym pracują obie firmy do złudzenia przypomina kontroler Kinect. Informacja na temat współpracy została przekazana podczas konferencji prezentującej nową linię telewizorów Sky Glass z wbudowanym streamowaniem przez Sky TV oraz zestawem 21 aplikacji rozrywkowych.

kinect

Zobacz: Back 4 Blood – wymagania sprzętowe gry

Według informacji przekazanych przez The Verge w przyszłości będzie możliwość zakupienia samej kamery nazwanej Sky Glass Camera. Sprzęt pozwoli m.in. na wspólne oglądanie telewizji nawet nie będąc w tym samym miejscu. Na ekranie mają pojawić się twarze oglądających, do tego dojdą opcje przewijania, zatrzymywania i współdzielenia wirtualnego pilota. Fraser Stirling ze Sky tak to skomentował:

We współpracy z Microsoftem budujemy też wspaniałą funkcję, która powoli oglądać wspólnie, nawet jeśli dzielą nas kilometry.

Nie zabraknie również gier wykorzystujących możliwości kamery. Wśród nich mają znaleźć się takie produkcje jak Psi Patrol oraz Fruit Ninja.

Kinect pojawił się w 2010 roku na Xbox 360, druga iteracja trafiła do konsol Xbox One. Jednak kontroler ruchowy nie znalazł wystarczającej liczby fanów, przez co Xbox Series już go nie obsługuje. Osobiście uważam, że jest to ciekawa opcja na imprezy oraz sposób na spalenie kalorii bez wychodzenia z domu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię