Strona głównaWiadomościMicrosoft ma chrapkę na Twoją pralkę i lodówkę

Microsoft ma chrapkę na Twoją pralkę i lodówkę

W ciągu najbliższych 10 lat Internet Rzeczy będzie odpowiedzialny za podłączenie ponad 100 miliardów urządzeń do Internetu. Microsoft chce na tym skorzystać oferując dostęp oparty na subskrypcji do aktualizacji i gwarantowanej pomocy technicznej.

Na targach Computex 2018 Microsoft zaprezentował Windows 10 IoT Core Service. System operacyjny udostępniony, jako subskrypcja zamiast konieczności zakupu pojedynczej licencji.

System Windows 10 IoT jest dostępny dla każdego w ramach wersji trail. Wystarczy zakupić subskrypcję za pośrednictwem Azure, która kosztuje 0,15 dolara miesięcznie za każde urządzenie przez czas trwania traila. Po jego zakończeniu cena podskoczy do 0,30 dolara.

Microsoft zamierza wspierać swoją platformę co najmniej przez 10 lat, zapewniając aktualizację zabezpieczeń i wydajności. Jednym z największych powodów, dla których przedsiębiorstwa mają rozważyć subskrypcję, jest to, że aktualizacje będą wykonywane automatycznie na wszystkich urządzeniach.

Podstawowy system Windows 10 IoT Core pozostanie dostępny dla wszystkich jednak nie będzie posiadał funkcji, które są niezbędne w przypadku użycia przemysłowego.

Patrząc na przewidywaną liczbę urządzeń wykorzystujących Internet Rzeczy jakie pojawią się w ciągu najbliższych dziesięciu lat Microsoft może stać się liderem w tym segmencie. Gdyby Microsoft umieścił swój system operacyjny na 1% tych urządzeń to zarobi na tym kilka miliardów rocznie.

Wygląda też na to, że w najbliższych latach nie unikniemy Windowsa w lodówce, pralce czy zmywarce. Co może być wizją odrobinkę przerażającą.

A co wy sądzicie o trendzie łączenia niemal każdego urządzenia z Internetem? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: techspot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię