Strona głównaWiadomościMicrosoft obiecuje przyśpieszenie procesu aktualizacji Windows 10

Microsoft obiecuje przyśpieszenie procesu aktualizacji Windows 10

Proces aktualizacji systemu Windows zajmuje dużo czasu. Bardzo dużo. Trwa to jeszcze dłużej w sytuacji gdy użytkownik się śpieszy i potrzebuje dostępu do komputera 'na już’. Microsoft planuje okazać litość użytkownikom i umożliwić wznowienie pobierania przerwanych aktualizacji dla systemu Windows 10.

Dodatkowo Microsoft naciska na swoich inżynierów, aby usprawnić cały proces i skrócić czas potrzebny na pobranie.

W odpowiedzi na tweet, kierownik Windows Insider Dona Sarkar odpowiedziała, że Microsoft naciska na zespół programistów, aby skrócić czas potrzebny na aktualizację komputerów z systemem Windows 10.

Ekipa z Redmont pracuje nad takim rozwiązaniem już od kilku lat. Dzięki Unified Update Platform (UUP) firma zmniejszyła wielkość plików aktualizacji o prawie 35 procent. Zawiera ona tylko te pliki, które uległy zmianie, a nie pełną kompilację, co znacznie skraca czas pobierania. Na razie nie wiemy co aktualnie robi Microsoft w celu skrócenia czasu pobierania aktualizacji.

Liczymy na to, że jest to obecnie priorytetem ekipy. Programiści mogliby jeszcze popracować nad skróceniem czasu instalacji bo to również powoduje comiesięczną frustrację użytkowników.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię