Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeMicrosoft planuje specjalne wydarzenie związane z grami, chmurą i Windows

Microsoft planuje specjalne wydarzenie związane z grami, chmurą i Windows

Microsoft planuje realizację cyklu spotkań informacyjnych, które skupią się na grach, chmurze oraz systemie Windows. Szczegóły oraz data pierwszej prezentacji poniżej.

Wydarzenia online zaplanowane przez Microsoft mają być alternatywnym sposobem komunikacji z prasą i graczami podczas pandemii. Jak podaje serwis The Verge pierwsze wydarzenie ma odbyć się pod koniec tego tygodnia i w całości być poświęcone pracom i platformie Microsoft 365.

Zobacz: Najciekawsze premiery gier – styczeń 2021

Firma planuje podobne wydarzenia, które skupią się na chmurze gamingowej, jej rozwoju oraz na grach i systemie Windows. Microsoft zwykle omawia swoje produkty podczas takich imprez jak Ignite lub Build. Tym razem firma chce skupić się na konkretnych usługach.

Wydarzenie dotyczące Windows będzie skoncentrowane na gruntowym wizualnym odmłodzeniu systemu, który obecnie nosi nazwę kodową Sun Valley oraz wysiłkach w zakresie Windows 10X. W tym roku Microsoft przykłada dużą wagę do zmian w uproszeniu wyglądu interfejsu użytkownika, planując zmiany wizualne, które mają poprawić spójność systemu.

Ekipa z Redmont ma także wielkie plany dotyczące gier, zwłaszcza Xobx Game Pass i xCloud. Specjalna impreza poświęcona grom będzie się skupiać na rozszerzeniu możliwości xCloud oraz pracami nad grami.

Jest to zupełnie nowe podejście Microsoftu. Pandemia przekształciła praktycznie całą branżę i obecnie większość osób pracuje zdalnie. Praktycznie wszystkie branżowe imprezy i wydarzenia jeżeli nie zostały odwołane to przeniosły się do sieci i streamingu. Jeżeli nowa forma komunikacji przyjmie się dobrze, może to zmienić podejście MS na kolejne lata.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię