Strona głównaKonsoleMicrosoft prezentuje nowe menu Xbox

Microsoft prezentuje nowe menu Xbox

Microsoft zaprezentował nowe menu jakie pojawi na konsolach Xbox. Nowy interfejs pojawi się na konsola Xbox One, Xbox Series X a także Xbox Game Pass na PC i wszystkich aplikacji mobilnych powiązanych z konsolą.

Zmiany szaty graficznej zostaną wprowadzone w święta i prawdopodobnie zbiegną się z premierą konsoli Xbox Series X. Microsoft oprócz prezentacji przygotował opis zmian. Pomijając marketingowy język korzyści, co faktycznie ulegnie zmianie?

Xbox GUI Firma chce przede wszystkim ujednolicić wygląd GUI niezależnie od tego, z którego urządzenia korzystamy. Nowe menu ma być szybsze i bardziej responsywne w porównaniu do tego, z którego korzystamy obecnie. Elementu GUI mają być bardziej czytelne, ale same elementy mają pozostać w znajomych miejscach.

Xbox GUI

Microsoft chce również ułatwić dostęp do uzyskania pomocy technicznej, zarówno w formie czatu jak i pomocy telefonicznej. Co więcej, jak zapewnia deweloper nowa wersja menu znacznie przyspiesza uruchamianie konsoli i zjada o 40% mniej pamięci niż ten obecny.

Xbox GUI

Zobacz: Cena GeForce RTX 3090 jest astronomiczna.

Zmianom ulegnie też nawigacja w sklepie Microsoftu, a sama aplikacja będzie działała szybciej. Poprawione zostanie również wyszukiwanie interesujących nas gier. Nowym pomysłem jest wprowadzenie aplikacji skocznościowej ułatwiającej kontakt ze znajomymi poprzez czaty i organizowanie imprez. Komunikacja ma odbywać się zarówno za pośrednictwem aplikacji w telefonie, komputerze i konsoli.

Jak Wam się podobają zmiany? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceyoutube
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię