Strona głównaGryAktualnościMicrosoft próbował kilkukrotnie kupić Bungie

Microsoft próbował kilkukrotnie kupić Bungie

Destiny 2 kusi coraz więcej firm. Według najnowszego raportu nawet Microsoft próbował kupić Bungie. 

Rozwój Destiny 2 trwa w najlepsze. Wielkimi krokami zbliża się Beyond Light, kolejny przełomowy moment dla fanów serii. Niedawno okazało się jednak, że na zapleczu u Bungie dzieje się znacznie więcej rzeczy niż tylko planowanie dodatków.

Zobacz: Destiny 2 – w Beyond Light powrócą bronie Pinnacle

Podczas ostatniego odcinka podcastu GamesBeat, Jeff Grubb powiedział, że słyszał o próbach wykupienia firmy. Cena Bungie podobno znacząco wzrosła i Microsoft nie mógł zgodzić się na żądaną kwotę.

Udane negocjacje Microsoftu oznaczałyby oczywiście, że twórcy Destiny 2 wróciliby do przysłowiowego „domu”. Microsoft wykupił Bungie jeszcze w roku 2000, kiedy deweloper pracował nad Halo: Combat Evolved. Ich współpraca zakończyła się 9 lat później, po premierze Halo 3: ODST.

Obie strony bez wątpienia nie pozostają sobie obojętne. Niedawno dowiedzieliśmy się przecież, że Beyond Light trafi do Xbox Game Passa. Kto wie, może w przyszłości ta współpraca ewoluuje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię