Strona głównaWiadomościMicrosoft przejmuje Activision Blizzard, czy Bobby Kotick utrzyma swoje stanowisko?

Microsoft przejmuje Activision Blizzard, czy Bobby Kotick utrzyma swoje stanowisko?

Dosłownie kilka minut temu na światło dzienne wyszła informacja dotycząca te, że Microsoft przejmuje Activision Blizzard. Kwota, za jaką zostało to zrobione robi wrażenie, to 70 miliardów dolarów.

Activision Blizzard w zeszłym roku zaliczyło gigantyczną wpadkę medialną. Ujawnione zostały różne przypadki dyskryminacji członków zespołów i molestowania seksualnego w firmie. Wiele osób spodziewało się, że po tych doniesieniach firmę opuści CEO Activision Blizzard Bobby Kotick, tak się jednak nie stało. Opublikował on jedynie krótkie oświadczenie, że rozważy taką możliwość. Problemy personalne to nie jedyne problemy giganta, cały zeszły i poprzedni rok, usiane były złymi decyzjami wydawniczymi. Po kolei każdy wydawany przez Activision Blizzard tytuł okazywał się fiaskiem zaczynając od remastera Warcraft III: Reforged, a kończąc na ostatniej odsłonie Call of Duty: Vanguard, która spotkała się z dużą nieprzychylnością graczy.

Jak podaje Jason Schreier Microsoft doszedł do porozumienia z Activision Blizzard i doszło do przejęcia giganta branży gier komputerowych za kwotę 70 miliardów USD. Z kolejnych wiadomości możemy dowiedzieć się, że oficjalnie Bobby Kotick zatrzyma swoje stanowisko, ale będzie odpowiadał przed Philem Spencerem, czyli CEO, Microsoft Gaming. Czy w dłuższej perspektywie utrzyma swoje stanowisko trudno przewidzieć, ale już pojawiają się sugestie, że Microsoft może pozbyć się kontrowersyjnego CEO Activision Blizzard.

Pod znakiem zapytania staje też przyszłość tytułów wydawanym przez Activision Blizzard na konkurencyjnych konsolach innych niż Microsoftu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię