Strona głównaWiadomościMicrosoft uważa, że większość użytkowników będzie korzystać z trybu Windows S Mode...

Microsoft uważa, że większość użytkowników będzie korzystać z trybu Windows S Mode pomimo blokady zewnętrznych aplikacji

Wyobraźcie sobie świat bez Steama, Origina i GOG-a, a będziecie mieli pojęcie co planuje w 2019 zrobić Microsoft. Na szczęście uroków życia bez gier doświadczymy tylko na własne życzenie.

Jesteśmy o krok dalej od najgorszego koszmaru gracza. Użytkownicy systemu Windows 10 nie będą zmuszani do korzystania z opracowywanej nakładki Windows S Mode. Fakt faktem, pojawi się ona w 2019 i zostanie udostępniona do pobrania w formie aktualizacji Redstone 4 lub zaimplementowana bezpośrednio do nowej kopii systemu, lecz każdy będzie mógł ją wyłączyć w ustawieniach systemu.

Wiceszef Microsoftu Joe Belfiore jest zdania, że mimo wszelkich ograniczeń i tak większość posiadaczy Windowsa 10 przesiądzie się na nową wersję systemu z dodatkowym trybem S. Podobno kuszące mają być lepsze zabezpieczenia, optymalizacja pracy systemu, szybszy czas ładowania, a także dłuższy czas pracy na baterii i właściwy dla niej poziom wydajności.

Microsoft głęboko wierzy, że największy problem z dostępnością aplikacji z zewnątrz pozwoli rozkwitnąć ich osobistej usłudze. Koniec z tradycyjnymi aplikacjami Win32 ma być początkiem nowej ery dla Microsoft Store. Na wzrost popularności trybu Windows S Mode ma wpłynąć większa liczba urządzeń na starcie obsługujących wspomniany tryb. Bielfiore powiedział, że ich firma oczekuje ponad 20 nowych maszyn od swoich partnerów, które zostaną wydane w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy.

Ponadto może Was zainteresować zmiana stanowiska Mircosoftu wobec płatności za debiutującą nakładkę w systemie. Wcześniej mówiło się o 49 dolarach za Windows S Mode dla osób przesiadujących na wersji Pro, zaś dla fanów Home Edition miałaby to być bezpłatna aktualizacja. Teraz już jest pewne, że wszyscy bez wyjątku skorzystają z dedykowanego trybu za darmo i bez konsekwencji finansowych również go wyłączą.

Chyba odetchnęliście z ulgą, co?

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię