Strona głównaWiadomościMicrosoft wprowadził funkcję Odzyskiwania Hasła w Windows 10

Microsoft wprowadził funkcję Odzyskiwania Hasła w Windows 10

Koniec stresu i myśli o tym, że komputerowa demencja bądź chwilka zapomnienia uniemozliwi nam dostęp do systemu Windows. Za około 2-3 miesiące zobaczymy na ekranie logowania opcję dotyczącą odzyskania hasła. 

Osoby blokujące hasłem dostęp do swojego konta w systemie Windows bez przerwy żyły w stresie, bowiem w jednej chwili mogły bezpowrotnie utracić cyfrowy dorobek życia. Na szczęście nadchodzą czasy łaskawe dla ludzi zapominalskich. Microsoft wprowadzi do Windows 10 bardzo użyteczną funkcję, która odciąży głowy i pozwoli zapomnieć o haśle do indywidualnego profilu użytkownika bez obawy o ograniczenia dostępu do danych.

Dzięki redakcji MSPoweruser wiemy już, że opcja Odzyskiwania Hasła będzie dostępna już całkiem niedługo, a dokładnie na przełomie października i listopada. Skąd wynika ich pewność? A stąd, że do aktualizacji Windows 10 Insider Preview Build 16237 trafiła wspomniana funkcja. 

Natenczas tylko osoby, które zgłosiły się do testowania najnowszych usług Windows 10 (tzw. Insiderzy) mogą podziwać z jaką łatwością można zalogować się do systemu. W momencie premiery aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update otrzymają  ją wszyscy użytkownicy. Jest jednak pewien ważny warunek, aby można było uniknąć kary za komputerową demencję. Trzeba zawczasu założyć konto w usłudze sieciowej Microsoftu. Tylko wtedy, gdy logujemy się do systemu przez konto Microsoftu, możemy odzyskać uprawnienia.


W praktyce proces odzyskiwania/resetowania hasła będzie wyglądać dokładnie tak, jak na powyższych zrzutach ekranu. Po pojawieniu się ekranu logowania pod polem do wpisania hasła znajdzie się opcja „Zapomniałem hasła„, wówczas po jej wybraniu zostaniemy poproszeni o podanie nazwy konta założonego na stronie Microsoftu. Później wystarczy wybrać jeden ze sposobów wyświetlonych w rozwijanym menu. Wysyłka kodu do zresetowania hasła zostanie zrealizowana za pomocą SMS, email lub rozmowy telefonicznej.

Źródło: bleepingcomputer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię