Strona głównaGryAktualnościMicrosoft x Activision / Blizzard - umowa zostanie dokładnie sprawdzona przez amerykańskie...

Microsoft x Activision / Blizzard – umowa zostanie dokładnie sprawdzona przez amerykańskie władze

Mariaż dwóch tak dużych firm jak Microsoft i Activision / Blizzard musiał ściągnąć na siebie uwagę władz USA. Reakcja polityków na to ogłoszenie chyba więc nikogo nie zdziwi.

Microsoft ogłosił zakup Blizzarda tak, jakby już do niego doszło, ale do całkowitego zamknięcia transakcji jeszcze daleka droga. Przypomnijmy, że od momentu ogłoszenia zakupu Zenimax i Bethesdy do jego sformalizowania minęło około 5 miesięcy. Wszystko z powodu regulacji, jakie obejmują takie połączenia i przejęcia. Tak jest i teraz – transakcji uważnie przyjrzą się departamenty odpowiedzialne m.in. za walkę z monopolem.

Zobacz: CEO Activision chce powrotu Guitar Hero i Skylanders

W sprawie głos zabrał między innymi Jerry Nadler, prawnik i polityk, a dokładnie kongresmen z Partii Demokratycznej. Wspomniał on, że umowa między Microsoftem a Activision musi zostać dokładnie zbadana, choćby po to, żeby sprawdzić czy nie zaszkodzi ani pracownikom obu firm, ani ich konkurentom w branży gier.

Paradoksalnie, największym wygranym w całej sprawie będzie… Bobby Kotick. Jeśli do transakcji dojdzie, CEO Blizzarda prawdopodobnie ustąpi ze stanowiska, ale otrzyma sporą odprawę. Jeśli natomiast urzędnicy dopatrzą się nieprawidłowości w umowach… Kotick otrzyma równie duże odszkodowanie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię