Strona głównaGryAktualnościCEO Activision chce powrotu Guitar Hero i Skylanders

CEO Activision chce powrotu Guitar Hero i Skylanders

Bobby Kotick może odchodzić z Activision po przejęciu przez Microsoft, ale wciąż ma swoje wymagania względem nowego właściciela.

Zakup Activision przez Microsoft będzie zdecydowanie jednym z tematów przewijających się przez naszą branżę przez kilka kolejnych miesięcy. Kilka słów o przyszłości firmy powiedział w wywiadzie z VentureBeat aktualny CEO, Bobby Kotick.

Zobacz: Cuphead – trafi na Netflix

Kotick w rozmowie z redakcją VentureBeat wymienił trzy, wyjątkowo popularne marki, na których rozwój może pozwolić sobie w przyszłości Microsoft. Aktualna sytuacja na rynku i potrzeba stworzenia oddzielnej produkcji dla Guitar Hero uniemożliwiła Activision stworzenie kolejnej odsłony serii. Według Koticka jest to kilka problemów, które Microsoft jest w stanie przejść.

Guitar Hero

Za jedno z największych zawodów swojej kariery Kotick uznał Skylanders. Kiedy marka Skylanders przygasła, konkurencja weszła z „dziadostwem”, jak nazwał to Kotick. Jego zdaniem w tym rynku wciąż drzemie potencjał, który nowy właściciel może wykorzystać.

Na koniec Kotick wspomniał również o Candy Crush. Jego celem było stworzenie większych możliwości socjalizacji wewnątrz gry. CEO chciał, żeby gracze mogli w mobilnej grze rywalizować przeciwko sobie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię