Strona głównaGryAktualnościMicrosoft proponuje budowę Xboxa w Minecraft. Gracze chcą konkursu

Microsoft proponuje budowę Xboxa w Minecraft. Gracze chcą konkursu

Microsoft rzucił graczom Minecraft wyzwanie – zbudować w świecie gry jednego z nowych nextgenów. Jednak nie wszystkim to wystarcza.

W Minecrafcie można zbudować wiele rzeczy, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W ten sposób w grze powstaje mnóstwo projektów, od budowli doskonale znanych z realnego świata, po aplikacje – pozwalające na przykład grać w Dooma za pomocą owcy. Dziś oficjalne konto Xboxa na Twitterze rzuciło graczom wyzwanie – byłoby fajnie, gdyby zbudowali next-gena Microsoftu.

Budowanie, eksploracja świata, crafting – to niektóre z aktywności Minecrafta. Niektórych z początku klockowate elementy świata gry mogą odrzucać, ale koniec końców i tak stają się elementem niesamowitych budowli. Xbox Series X lub S nie powinien być więc dla graczy większym problemem. 

Zobacz: Minecraft: gracz odtworzył lokalizację kultowego Oktoberfest

Z wyzwania zawartego w Tweecie nie wynika jasno, czy chodzi o wielką, dokładnie wystylizowaną konsolę, z wszystkimi szczegółami prawdziwego urządzenia, czy o mniejszą i prostszą wersję. Ale biorąc pod uwagę, że to przecież Minecraft, gracze na pewno pójdą na całość. Tweet już zyskał ponad 15,5 tysiąca lajków, a wśród zainteresowanych znaleźli się też tacy, dla których taki pomysł jako zwykła zabawa to nuda. Chcieliby, żeby budowa Xboxa w Minecrafcie stała się elementem “oficjalnej” rywalizacji. Znaleźli się tacy, którzy pytają, czy MS planuje rozdawać w nagrodę konsole za najlepsze projekty. Już wcześniej zdarzało się, że Microsoft rozdawał konsole w podobnych konkursach. Aktualny pomysł wygląda jednak bardziej na zwykłą zabawę.

Może Wy również pokusicie się o dołączenie do akcji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię