Strona głównaGryAktualnościMinecraft: gracz odtworzył lokalizację kultowego Oktoberfest

Minecraft: gracz odtworzył lokalizację kultowego Oktoberfest

Do tego, że wiele wydarzeń gamingowych przenosi się do internetu, zdążyliśmy przywyknąć. Ale Oktoberfest w Minecraft? To coś nowego!

Oczywiście wydarzenie, o którym tutaj piszę nie ma wiele wspólnego z prawdziwym, oficjalnym Oktoberfest. Prawdopodobnie jego organizatorzy są na to zbytnimi tradycjonalistami i może nawet nie wiedzą o istnieniu Minecrafta. Ale gdyby wiedzieli, ciekawe jak spodobała by się im idea przeniesienia kultowego festiwalu piwa do wirtualnego świata?

Wirtualny Oktoberfest stworzył jeden z twórców map do Minecrafta, Pixelbester. Jego nowa mapa, związana z festiwalem piwa, wykorzystuje technologię ray-tracingu firmy Nvidia, a efekt możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie:

Na mapie znajdziemy wirtualne namioty i inne atrakcje, których stworzenie zajęło 1200 godzin pracy łącznie 7 osób. Gracze, którzy zawitają na mapę, mogą się przejechać ogromnym, diabelskim młynem i pobawić w poszukiwanie ukrytych miejsc. W wielu z nich gracze znajdą dodatkowe mini-gierki.

Zobacz: Nvidia GeForce RTX 3080 20 GB ma zadebiutować w grudniu?

Jeśli sami chcecie zobaczyć jak wygląda mapa stworzona przez Pixelbester, a nie posiadacie karty z ray-tracingiem, to odpowiednią wersję możecie pobrać stąd.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceNvidia
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię