Strona głównaWiadomościMicrosoft zainteresowany kupnem Discorda za 10 miliardów dolarów

Microsoft zainteresowany kupnem Discorda za 10 miliardów dolarów

Microsoft szykuje się na kolejne zakupy. Skoro zapewnili już swoim fanom szeroką bibliotekę gier, przyszedł czas na coś nieco innego.

Popularność Discorda wśród graczy cały czas rośnie. Popularny komunikator szturmem wdarł siedo naszej branży i zastąpił większości użytkownikom TeamSpeaka. Własne serwery tworzą gildie w grach wideo i streamerzy. Na sukces Discorda zwrócił teraz najwyraźniej uwagę Microsoft.

Zobacz: Resident Evil: Village – wymagania sprzętowe

Wczorajszego wieczora nastąpiło po sobie kilka bardzo interesujących raportów. Najpierw dowiedzieliśmy się o chęci sprzedaży Discorda. Niedługo później Bloomberg poinformował, że zakupem zainteresowany jest Microsoft. Komunikator miałby trafić do amerykańskiego giganta za 10 miliardów dolarów.

Może się jednak okazać, że do transakcji w ogóle nie dojdzie. Raport GamesBeat sugerował, że Discord na razie jedynie rozmawia z potencjalnymi kupcami i ostatecznie nie zdecyduje się na sprzedaż.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię