Strona głównaKonsoleNintendo Switch – nowa wersja konsoli z GPU NVIDIA

Nintendo Switch – nowa wersja konsoli z GPU NVIDIA

Wygląda na to, że nowa wersja konsoli Nintendo Switch będzie naprawdę potężną maszyną. Handheld miałby korzystać układów graficznych NVIDII oraz wykorzystywać uczenie maszynowe.

Według informacji przekazanych przez serwis gamesindustry.biz kolejna iteracja konsoli Nintendo Switch ma wykorzystywać technologię Deep Learning Super Sampling firmy Nvidia. W ten sposób dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego urządzenie mogłoby generować grafikę o wyższej rozdzielczości.

Zobacz: Najdroższy kontroler do Xboxa na świecie kosztuje ponad 330 tysięcy złotych

Nowa wersja urządzenia ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym roku. Według informatorów Bloomberga nowy Switch generowałby grafikę 4K po zadokowaniu. W konsoli znajdzie się również mocniejszy procesor oraz więcej pamięci. Z kolei według plotek jakie pojawiły się na początku tego miesiąca, nie są to wszystkie zmiany. Przede wszystkim konsola będzie wyposażona w siedmiocalowy ekran OLED, co pozwoli na zmniejszenie poboru energii i zagwarantuje lepszy kontrast i rozdzielczość 720p.

Nintendo podczas omawiania planów rozwoju Switcha przyznało, że konsola weszła w środek swego cyklu życia. Urządzenie dotychczas sprzedało się w 79,87 milionach sztuk, wyprzedzając tym samym sprzedaż 3DS.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię