Strona głównaGryAktualnościTo jedna z najładniejszych rzeczy, jaka kiedykolwiek została zbudowana w Minecraft

To jedna z najładniejszych rzeczy, jaka kiedykolwiek została zbudowana w Minecraft

Minecraft wielu osobom kojarzy się z prostą grą dla dzieci, która sprowadza się do „głupiego” budowania z kwadratowych klocków. Uchio Tokura udowadnia coś zupełnie innego. Okazuje się, że Minecraft pozwala na stworzenie czegoś, czego nie boję się nazwa wirtualnym dziełem sztuki!

Uchio Tokura jest 22-latkiem, który zajmuje się budowaniem rzeźb w grze Minecraft. Niedawno pochwalił się na Reddicie swoim najnowszym dziełem. I tak, jest to dzieło. Inaczej nie potrafię nazwa tego, co widzę przed swoimi oczami. Japończyk wykonał kawał świetnej roboty. Zresztą nie bez powodu ma w tym momencie ponad 160 tys. pozytywnych ocen na Reddicie.

– Dystansuję się od tego, co ludzie myślą o Minecrafcie jako grze, gdzie buduje się domy zamiast zagłębiać się w świat fantazji i abstrakcyjnego rzeźbiarstwa. Do tej pory powstało mnóstwo zamknów, pałaców i całych królestw, ale mało kto skupia się na rzeźbach – powiedział Uchio Tokura w rozmowie z PCGamer.

Zobacz: Jak wyglądałbym Wiedźmin gdyby trafił do Sekiro? Właśnie tak

Japończyk swoją przygodę z Minecraftem zaczął już 8 lat temu, gdy chodził jeszcze do szkoły. Początkowo bawił się w trybie survival. Jednak z czasem zainteresował się kreatywnym wykorzystywaniem możliwości gry i dołączył do grupy Gazamo, która skupiała miłośników budowania nietypowych budowli. Ale nie przedłużając, sami zobaczcie, co właśnie stworzył Japończyk:

I am that guy that makes sculptures in Minecraft. Here is my latest, and only sculpture for 2018. I call it „Aquasomnia” from r/gaming

A jeśli Wam mało, to w Minecraft można też stworzyć coś takiego:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię