Strona głównaKonsoleNa PlayStation 5 nie zobaczymy ekranów ładowania?

Na PlayStation 5 nie zobaczymy ekranów ładowania?

Jeżeli podczas grania na konsoli lubicie czytać porady deweloperów umieszczane na ekranach ładowania, to bardzo możliwe, że PS5 nie będzie dla Was. Według informacji przekazanych przez Sony nowa konsola całkowicie z nimi zerwie, dzięki zastosowaniu najszybszego dysku SSD.

Informacje o specyfikacji nowej konsoli Sony mogliśmy poznać już jakiś czas temu. Teraz w oficjalnym magazynie PlayStation, pojawiła się wypowiedź rzecznika prasowego firmy sugerująca, że szybki dysk SSD jest jednym z głównych elementów, który uprzyjemni nam niezakłóconą niczym zabawę.

Ultra szybki dysk SSD to nasz klucz do nowej generacji. Naszą wizją jest uczynienie ekranów ładowania reliktami przeszłości, dzięki czemu twórcy będą mogli projektować nowe i unikalne doświadczenia.

Takie oświadczenie może być trochę zaskakujące, ponieważ zwykle  najważniejsza jest moc obliczeniowa procesora oraz karty graficznej. Jednak każdy kto przesiadł się z dysku HDD na SSD przyzna rację Sony, różnica pomiędzy prędkością ładowania jest znacząca.

Zobacz: Premiera PlayStation 5 nie w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Co więcej mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda to przyspieszenie w praktyce. W zeszłym miesiącu Mark Cerny, inżynier pracujący nad nową konsolą, zaprezentował możliwości nowej konsoli. Uruchomił grę Spider-Man w wersji na PS4 oraz na PS5. Szybka podróż na Ps4 zajęła 15 sekund, na PS5 mniej niż sekundę. Według zapowiedzi Sony zastosowany w nowej konsoli dysk  SSD jest o wiele szybszy niż te obecnie dostępne dla PC.

Wygląda na to, że szykuje się rewolucja. Dołączycie do niej?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię