Strona głównaGryAktualnościMinecraft Alpha 1.1.1. odnaleziony po 10 latach

Minecraft Alpha 1.1.1. odnaleziony po 10 latach

Niezwykle rzadka, wczesna wersja Minecrafta – Minecraft alpha 1.1.1 – długo uznawana za zagubioną, została odkryta ponad 10 lat po premierze gry. 

Minecraft Alpha 1.1.1 została wypuszczona dla oryginalnej Java Edition we wrześniu 2010, ale była dostępna przez zaledwie 3 godziny. Teraz niespodziewanie udało się ją odnaleźć.

W ciągu 10 lat pojawiły się setki wersji Minecrafta, wielu fanów skrupulatnie archiwizowało każdą z nich. W zbiorach brakowało jednak jednej – Alpha 1.1.1, nazywanej także “Seecret Saturday”. Uznano ją więc za zaginioną na dobre. Wersja ta wprowadzała w swoim czasie sporo nowości do gry, ale z racji, że miała poważnego buga (powodującego, że ekran staje się kompletnie szary), po kilku godzinach została zastąpiona wersją 1.1.2.

Zobacz: Minecraft zbliża się do 140 milionów aktywnych użytkowników w miesiącu

Historię odnalezienia na TT opowiedziała użytkowniczka @lunasorcery. Jak wyjaśniła, wersja Alpha 1.1.1 stała się w środowisku fanów Minecrafta niemal świętym Graalem i praktycznie nikt nie miał już nadziei na jej odnalezienie. Okazało się jednak, że gdzieś w archiwach istnieje plik minecraft.jar, datowany tak samo jak Alpha 1.1.1. Luna sprawdziła pliki i potwierdziła, że to faktycznie ten poszukiwany przez wszystkich plik. Okazało się potem, że plik udało się pobrać 89 sekund przed jego skasowaniem i zastąpieniem przez następną wersję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię