Strona głównaWiadomościAkcesoriaWestern Digital - dyski My Book podatne na ataki, mogą stracić dane

Western Digital – dyski My Book podatne na ataki, mogą stracić dane

Jeśli korzystacie z dysków Western Digital My Book Live lub My Book Duo, podłączonych do internetu, powinniście je natychmiast odłączyć. Firma znalazła w nich podatność na atak, który może doprowadzić do utraty wszystkich danych.

Western Digital stwierdził, że pewne egzemplarze dysków My Book Live oraz My Book Live Duo mogą paść ofiarą exploita, polegającego na zdalnym wykonaniu na nich komendy. W pewnych przypadkach może to oznaczać fabryczny reset, a co za tym idzie – skasowanie wszystkich danych.

Western Digital

Wspomniane modele należą już do stosunkowo starych, w związku z tym od około 6 lat nie otrzymywały one żadnych aktualizacji. Jeśli jednak użytkownicy chcą bezpiecznie dalej z nich korzystać, oznacza to, że wkrótce taka aktualizacja będzie się musiała pojawić. Użytkownicy korzystają z nich do zabezpieczenia danych z komputerów domowej sieci, streamowania mediów oraz jako chmury dla wielu innych urządzeń. Nawet jeśli ktoś trzyma na takim dysku stare save’y z gier – ich utrata może być dla wielu bardzo bolesna.

Zobacz: Kryptowaluta Chia zabija dyski?

Aktualnie Western Digital od kilku lat sprzedaje dyski z linii My Cloud. Na ich temat nie pojawia się ani słowo, więc można uznać, że pozostają bezpieczne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię