Strona głównaGryAktualnościMiłośnicy Minecrafta odtworzyli w grze całe Śródziemie! Zajęło im to 9 lat

Miłośnicy Minecrafta odtworzyli w grze całe Śródziemie! Zajęło im to 9 lat

Miłośnicy Minecrafta zebrali się w grupę o nazwie Minecraft Middle Earth, której celem było odtworzenie Śródziemia znanego z książek J.R.R. Tolkiena, a później filmów Petera Jacksona. Prace trwały od 9 lat i można powiedzieć, że powoli się kończą.

Grupa postawiła sobie bardzo ambitny cel – odtworzenie całego Śródziemia z Hobbita i Władcy Pierścieni w grze Minecraft. Jak pewnie się domyślacie, to ogromne przedsięwzięcie. Właśnie dlatego realizacja trwa już od 9 lat. Ale wygląda na to, że prace zmierzają ku szczęśliwemu końcowi. Większość została już zakończona. Pozostały jeszcze poprawki i detale.

Projekt zachwyca swoim rozmachem. W grze odtworzono wszystkie lokacje znane z filmów i książek. Można przechadzać się po Shire, Minas Tirith, Rivendell, Morii czy Caras Galadhon aż do Góry Przeznaczenia. Twórcy zadbali o najmniejsze nawet szczegóły. Nie brakuje wozu Gandalfa z fajerwerkami, a nawet śladów stóp głównych bohaterów. Z oczywistych względów główną inspiracją były filmy, ale są też lokacje, które zostały opisane tylko w książkach.

Śródziemie odtworzone w Minecraft

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię