Strona głównaGryAktualnościJedi Fallen Order ma być jak Sekiro: Shadows Die Twice. Przynajmniej jeśli...

Jedi Fallen Order ma być jak Sekiro: Shadows Die Twice. Przynajmniej jeśli chodzi o walkę

Jedi Fallen Order to jedna z bardziej wyczekiwanych gier. Z tego też powodu pokazany na E3 2019 gameplay cały czas jest obiektem dyskusji i rozważań. Sporo z nich dotyczy systemu walki, który – według deweloperów – będzie przypominał ten z Sekiro: Shadows Die Twice.

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że Jedi Fallen Order to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier najbliższych miesięcy. To, po pierwsze, gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a to ma miliony fanów na całym świecie. Po drugie, to produkcja nastawiona na fabułę i rozgrywkę dla jednego gracza. Jeszcze niedawno co niektórzy deweloperzy przekonywali, że tego typu gry odchodzą w zapomnienie, ale – jak widać – nie mieli racji. No i wreszcie – walki na miecze świetlne. Jak można nie ekscytować się walkami na miecze świetlne?

Zobacz: Star Wars: Jedi Fallen Order – w grze trafimy na nieznaną dotąd planetę

Walka w Jedi Fallen Order jak w Sekiro?

Ale miecze świetlne to też jeden z powodów, dla których mechanizm walki budzi spore emocje i to na długo przed premierą gry. Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądać ewentualne pojedynki z inkwizytorami. Sporych informacji na ten temat udzielił człowiek, który na temat walki w Jedi Fallen Order wie najwięcej, czyli Jason de Heras, który w Respawn Entertainment pełni rolę projektanta walk:

– Uważam, że było to niesamowite i jednocześnie uspokajające, że można zrobić tego typu grę bez paska wytrzymałości. Pozwalają ci atakować, unikać i robisz to wszystko za darmo. Dopiero AI powie ci czy robisz to poprawnie. To upewniło nas w przekonaniu, że nie trzeba limitować wszystkiego, co może zrobić gracz. Pozwólmy im na pewną dowolność i niech AI da im po łapach lub po twarzy. To było dla nas bardzo pocieszające, że jest gra podobna do naszej. Bardzo podobna – powiedział Jason de Heras w rozmowie z magazynem EDGE.

Zobacz: Star Wars Jedi: Fallen Order – dlaczego główna postać jest mężczyzną?

Zapowiedzi brzmią bardzo obiecujące. Sekiro: Shadows Die Twice charakteryzowało się nie tylko wysokim poziomem trudności, ale właśnie także ciekawym mechanizmem walki. Oby Jedi Fallen Order wzięło z niego to, co najlepsze. Premiera gry zaplanowana jest na 15 listopada w wersji na PC, PS4 oraz XOne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię