Strona głównaWiadomościNvidia GeForce RTX 3080 20 GB ma zadebiutować w grudniu?

Nvidia GeForce RTX 3080 20 GB ma zadebiutować w grudniu?

Jeśli zamierzasz kupić nową kartę graficzną Nvidii to bardzo dobrym pomysłem jest zaczekać do grudnia. Ponieważ wtedy mają pojawić się nowe karty graficzne Nvidii wyposażone w większą ilość pamięci VRAM, w tym GeForce RTX 3080 20 GB.

Portal Videocards.com dotarł do ciekawych informacji. Podobno Nvidia musiała, mocno zrewidować swoje plany wydawnicze, odnośnie do nowych kart graficznych. W grudniu mają pojawić się dwie nowe konstrukcje RTX 3080 20 GB oraz RTX 3070 16 GB.

Podobno Nvidia zrezygnowała z wydawanie w tym roku GeForce RTX 3070 Ti z 6144 rdzeniami CUDA. Niestety nie znamy dokładnego powodu, dlaczego Nvidia wstrzymała się z wydaniem tej karty graficznej w tym roku, ale podejrzewamy, że odpowiedzialne za to może być to, że rdzeń GA104 nie za dobrze współpracował z aktualną wersją płytki drukowanej PG142 SKU 0, ten model do prawidłowego działania wymaga nieokrojonego rdzenia. Spodziewamy się za to, że rdzeń GA104-400 zadebiutuje w przyszłym roku w odświeżonych kartach graficznych z dopiskiem SUPER. 

Zapowiadany GeForce RTX 3070 8 GB, ma podobno pojawić się od razu w poprawionej specyfikacji i otrzymać 16 GB VRAM. Jego premiera zapowiadana jest na grudzień. W międzyczasie wcześniej zapowiadany model RTX 3060 Ti, został opóźniony i możemy się spodziewać jego premiery w okolicy połowy listopada.

Te wszystkie zmiany w planie wydawniczym Nvidii zostały podyktowane zbliżającą się premierą kart graficznych AMD 28 października. AMD podobno ma pokazać trzy karty graficzne wyposażone w rdzeń Navi 21 z 16 GB pamięci VRAM, dlatego Nvidia postanowiła przyspieszyć swoje plany z wprowadzaniem modeli z większą ilością pamięci graficznej.

Oczywiście prosimy do podanych informacji podchodzić z dużą dawką niepewności, ponieważ Jensen Huang to bardzo przebiegły człowiek i plany wydawnicze Nvidii mogą ulec zmianie po premierze AMD, lub tuż przed nią.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię