Strona głównaGryAktualnościAż trudno w to uwierzyć, ale Minecraft z Path Tracingiem wygląda rewelacyjnie

Aż trudno w to uwierzyć, ale Minecraft z Path Tracingiem wygląda rewelacyjnie

Path Tracing to technologia, która swoim działaniem bardzo przypomina Ray Tracing. I chociaż wydaje się, że może znaleźć zastosowanie tylko w zaawansowanych graficznie produkcjach, to nawet Minecraft może na niej skorzystać. Sami zobaczcie, jak rewelacyjnie wygląda ta gra z takimi efektami.

Wszyscy wiemy, jak wygląda Minecraft. To po prostu jedna wielka pikseloza, ale nie jest to wina słabej grafiki, a po prostu obranego przez twórców kursu. Tak miało być i właśnie tak miało to wyglądać. Zresztą nie grafika jest tutaj najważniejsza, a prosty i zarazem wciągający mechanizm gry.

Zobacz: Nvidia włączy Ray Tracing w starszych kartach graficznych bez rdzeni RTX

Ale czy to oznacza, że Minecraft nie może wyglądać lepiej? Nic z tych rzeczy! Wystarczy dodać do niej paczkę o nazwie Sonic Ether’s Unbelievable Shaders (SEUS), która obsługuje między innymi technologię Path Tracingu, która działa podobnie do Ray Tracingu. Efekty są wręcz oszałamiające. Zresztą sami zobaczcie:

Zobacz: Aż trudno uwierzyć, jak dobrze wygląda Quake II z Ray Tracingiem

Niestety, ma to poważne konsekwencje dla wydajności. Komputer wyposażony w procesor Core i9-9900K i kartę graficzną GeForce GTX 1070 Ti jest w stanie wyciągnąć zaledwie 25-40 klatek na sekundę. To zdecydowanie nie jest zadowalający poziom płynności, więc póki co na podobne efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Póki co możemy jedynie zachwycać się możliwościami SEUS.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię