Strona głównaGryAktualnościMinecraft – polscy gracze zbudowali działającą elektrownię jądrową

Minecraft – polscy gracze zbudowali działającą elektrownię jądrową

Wygląda na to, że jak na razie jedyną polską elektrownię atomową mamy w Minecrafcie. Twórcami projektu są Karol „Dealereq” Kutermankiewicz i Mikołaj „Żelazny” Cieślak.

Pomimo tego, że zdaję sobie sprawę jak potężne możliwości daje zabawa w Minecrafcie, to jednak co jakiś czas trafiam na kolejne informacje na temat przekroczenia kolejnej granicy. Tym razem dwaj popularni twórcy gamingowi Karol „Dealereq” Kutermankiewicz i Mikołaj „Żelazny” Cieślak stworzyli działającą elektrownię atomową. Szkoda tylko, że nie będzie można faktycznie ciągnąć z niej prądu.

Co ciekawe, realizacja planu miała na celu promowanie programu Polski Atom realizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Pozostaje mieć nadzieję, że doczekamy w końcu drugiego reaktora, który tym razem będzie służył dostarczaniu energii elektrycznej. Reaktor Maria lokalizowany w Świerku, jest reaktorem eksperymentalnym, który służy między innymi uzyskiwaniu promieniotwórczych izotopów wykorzystywanych w medycynie.

Wyczyn chłopaków skomentowała Karolina Sławecka z agencji Gameset:

Minecraft zdobył ogromną popularność m.in. dzięki temu, że uwalnia potencjał nielimitowanej, kreatywnej zabawy. Możliwość tworzenia obiektów czy całych stref sprawia, że jest to świetny wybór w przypadku kampanii marketingowych i komunikacyjnych: immersyjne doświadczenie zdecydowanie deklasuje pasywny komunikat. Dodatkowo Minecraft uczy myślenia przestrzennego, współpracy, rozwija umiejętności logicznego myślenia czy nawet programowania.

Jednak, żeby nie być gołosłownym to do sieci trafiły materiały prezentujące działanie minecraftowej elektrowni.

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię