Strona głównaGryAktualnościLego Fortnite już dostępne

Lego Fortnite już dostępne

Firma LEGO oraz Epic Games, twórcy gry Fortnite nawiązali długoterminową współpracę. Dzieckiem tej współpracy jest LEGO Fortnite.

W LEGO Fortnite gracze mogą odkrywać rozległe, otwarte światy, w których magia budowania LEGO i Fortnite zderzają się ze sobą.

Nowa gra pozwala m.in. na:

  • Wcielenie się w ulubione postacie z Fortnite, takie jak Brite Bomber, Cuddle Team Leader i Raven – w stylu LEGO.
  • Zbieranie jedzenia i zasobów, wytwarzanie przedmiotów i rywalizację z przeciwnikami lub ze znajomymi.
  • Budowę schronienia do obrony i rozbudowanie swojej bazy, a następnie rekrutację mieszkańców wioski, aby zbierali materiały, które pomogą im przetrwać noc.
  • Zebranie wyposażenia, a następnie zejście do głębokich jaskiń w poszukiwaniu rzadkich przedmiotów, ukrytych obszarów i rywali.

Nową grę napędza silnik Unreal Engine 5 od Epic Games, który umożliwia łączenie oraz rozbijanie wirtualnych klocków. Grę zbudowano w oparciu o World Partition – technologię wykorzystującą procedularną generację, pozwalającą tworzyć ogromne i szczegółowe światy, która w przypadku LEGO Fortnite udostępnia 95 kilometrów kwadratowych grywalnej przestrzeni (to aż 19 razy więcej niż kultowa wyspa Fortnite Battle Royale!).

Jak zapewniają twórcy jest to dopiero początek przygody i zapowiadają kolejne aktualizacje. W planach są również kolejne gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię