Advertisement
Strona głównaGryAktualnościPierwszy Wiedźmin otrzymuje nowy mod - dodatek fabularny w klimatach noir

Pierwszy Wiedźmin otrzymuje nowy mod – dodatek fabularny w klimatach noir

Nie trzeba być jasnowidzem, by móc stwierdzić, że gracze tęsknią za przygodami Wiedźmina, a serial Netflixa tylko tą tęsknotę wzmocnił. Ponieważ jednak CDPR koncentruje się teraz na Cyberpunku, pozostają nam fanowskie projekty.

Jednym z nich jest produkcja ekipy eLeR Creative – Maskarada. Jest to mod dodający kompletnie nowy wątek fabularny do Wiedźmina 1. Modyfikacja dostępna jest po polsku (z pełnym, polskim dubbingiem) w serwisie ModDB. Instalując go trzeba mieć jedynie na uwadze, że nie będzie współpracował z innymi modyfikacjami zmieniającymi grę.

Zobacz: Wiedźmińskie opowieści dostępne także na Nintendo Switch

Maskarada jest niezwykle mroczna i nawiązuje do kina noir. Fabularnie jest kontynuacją wydarzeń z Wiedźmina 3 i toczy się w Wyzimskim Podgrodziu, w której Geralt spotyka kupiecką karawanę z Vengerbergu. Jeden z kupców okazuje się być mordercą, a zadaniem graczy będzie dowiedzieć się który. Aby nie było zbyt łatwo, o zbrodnię podejrzany będzie między innymi doppler, czyli osobnik z umiejętnością ukrywania się pod postacią kogoś kompletnie innego.

Zobacz: Sapkowski miał minimalny wpływ na serial Wiedźmin i to na własne życzenie

Mod Maskarada to, jak obiecują twórcy, 14 nieliniowych misji i około 8 godzin dodatkowej zabawy – oprócz wątku głównego dostaniemy też nowe misje poboczne. Jak prezentuje się “dodatek” możecie zobaczyć na poniższym trailerze.

Maskarada – mod do Wiedźmina 1:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię