Strona głównaWiadomościMonitor AOC AG251FG z G-Sync i odświeżaniem 240 Hz

Monitor AOC AG251FG z G-Sync i odświeżaniem 240 Hz

AOC ma świetną propozycję dla fanów ostrego gamingu. Jeśli podczas sieciowych zagrywek cenicie sobie brak opóźnień wyświetlanego obrazu oraz nieskazitelną paletę barw, model AG251FG odzwierciedli Wasze pragnienia dzięki obsłudze G-Sync i odświeżaniu na poziomie 240 MHz.

To prawda, że monitor monitorowi nie równy. Kiedy w grę wchodzi płynność i wizaulne odczucia należy uzbroić się w jak najlepszy wyświetlacz obłsugujący aktualne standardy. W tym celu otwórzmy katalog firmy AOC i poszukajmy w nim strony z modelem AG251FG. Bez trudu na niego trafimy, bowiem należy do kategorii sporych ekranów i wielkich możliwości.

24,5″ ekran Full HD opatrzono matrycą TN. Przez wzgląd na minimalne opóźnienia obrazu wynoszące 1ms i wsparcie wobec technologii Nvidia G-Sync, monitor jest dedykowany zarówno dla zawodowców i grających dla czystej przyjemności. Czas ekranu to czas gry, więc odświeżanie na poziomie 240 MHz zadecyduje o niezwykle płynnym wyświetlaniu wyrenderowanej grafiki.

Piekielnie szybką wymianę informacji GPU z monitorem wzbogaci zestaw kluczowej technologii. Mowa tu chociażby o Flicker Free, Ultra Low Montion Blur, Shadow Control, które każde z osobna odpowiadać będą za minimalizowanie migotania obrazu, odpowiedni poziom rozmycia, bądź też regulację natężenia światła podczas ciemnych scen.

Mimo, że najważniejszym zadaniem monitora jest wyświetlanie treści, producent nie zapomniał o kwestii ergonomii i wysokiej klasie designu. W tym przypadku obraz podtrzymuje solidna, nóżka wyznaczajaca kąt powyżej 90 stopni. Umożliwia obrót ekranu w przedziale -20-20 stopni, pochylenie -3,5-21,5 stopnia, a także pozwala na obrócenie ekranu do trybu portretowego. Ponadto niedaleko trójkątnej stopy znajdziemy 2x port USB 3.0 (jeden z nich można wykorzystać do szybkiego ładowania urządzeń zewnętrznych) oraz wejście słuchawkowe. Dla wygody graczy udostępniono też wieszak na słuchawki.

Monitor AOC AG251FG pojawi się już w krótce w sprzedaży. Jego premiera zaplanowana jest na sierpień i ma kosztować 2579 zł. 

 

Źródło: AOC

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię