Strona głównaWiadomościSegment budżetowych kart graficznych poszerzył się o SAPPHIRE Radeon RX 560 PULSE

Segment budżetowych kart graficznych poszerzył się o SAPPHIRE Radeon RX 560 PULSE

Wydajność GPU nie jest liczona złotówkami, a częstotliwością taktowania rdzenia, wielkością pamięci i liczbą jednostek strumieniowych, których nie brakuje karcie SAPPHIRE PULSE Radeon RX 560. Uruchomienie gry w rozdzielczości Full HD w średnich detalach to dla niej chleb powszedni. 

Gry wymagają coraz większych pokładów mocy obliczeniowej GPU. Nie wszyskich graczy stać jednak na sprzęt mogący dźwigać na swych barkach najwyższe detale graficzne. Jest to jakoby determinanta kompletnej rozgrywki, ale w chwili gdy budżet nie pozwala na spełnienie wirtualnych marzeń, trzeba odnaleźć konsensus między jakością i ekonomią.

Rozwiązaniem może być zakup karty, która poradzi sobie z optymalnymi ustawieniami w rozdzielczości Full HD. Jedną z kart graficznych wartych uwagi może być Radeon RX 560 PULSE firmy SAPPHIRE. Dlaczego akurat ten model? Ponieważ na jej osiągi składają się procesor taktowany na 1300 MHz, pamięć VRAM GDDR5 o pojemności od 2 do 4 GB, ponadto transferująca informacje po 128-bitowej szynie. Bez względu na ilość GB na pokładzie, pamięć karty pracuje z zawrotną prędkością 1750 MHz.

Karta jest nad wyraz oryginalna, gdyż do jej zbudowania wykorzystano niereferencyjne płytki laminatu i układ chłodzenia działający wedle poziomu obciążenia. 70 mm wiatrak obudowany aluminiowym radiatorem pracuje w sposób zintegrowany z systemem Inteligent Fan Control III. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii na bieżąco monitorowany jest stan karty graficznej i automatycznie regulowana jest moc wirnika.

Z uroków karty SAPPHIRE RX 560 PULSE mogą skorzystać praktycznie wszyscy, gdyż nie pochłania zbyt dużo energii (zasilana przez wtyczkę 6-pin PCI-Express). Ponadto oferuje wiele wyjść do podłączenia monitora. Mamy tu DVI-D, HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4. Jedynym problemem może okazac się wybór wersji karty, którą producent przygotował według potrzeb graczy. Decydując się na model z 2GB VRAM zapłacimy 465 zł, natomiast za 4GB otrzymamy rachunek na 550 zł.   

 

 

Źródło: sapphire.com techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię