Strona głównaGryMonster Hunter World usunięte z chińskiego Steama

Monster Hunter World usunięte z chińskiego Steama

WeGame czyli chiński odpowiednik Steama, należący do firmy Tencent, po licznych skargach fanów oraz na prośbę władz, na stałe usunął z listy gier Monster Hunter World. Co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę komercyjny sukces jaki osiągnęła gra na rynku PC.

Co prawda obecnie gra ma liczne problemy techniczne. WeGame stwierdziło, że Monster Hunter World nie przestrzega w pełni odpowiednich wymogów prawnych i politycznych. W rzeczywistości może mieć to związek z podejściem do gier w Chinach i postrzeganiem niektórych z nich jako gier hazardowych. Wygląda wiec na to, że Monster Hunter padło ofiarą czystek prowadzonych przez rząd chiński. I to jest rzeczywista przyczyna usunięcia gry.

[you tube=-0l0B7NDTAU]

Obecną gra Capcomu cierpi z powodów przeciążonych serwerów oraz słabo optymalizowanego kodu Monster Hunter World w wersji na PC. Chociaż gra pobiła już trzy rekordy sprzedaży na Steam, to obecnie średnia ocena w serwisie to „mieszana”. Oznacza to, że liczba ocen pozytywnych spadła poniżej 50%. Większość użytkowników jako powód złej oceny podaje wydajność gry i problemy z serwerami.

Jest to o tyle dziwne, bo Capcom w styczniu tego roku twierdził, że opóźnia premierę gry na PC aby ją dopieścić i doszlifować. Jak widać dany im czas został zmarnowany.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię